Algab Pärnu lennujaama lennuliiklusala renoveerimine

{{1593614220000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Pärnus algavad lennujaama lennuliiklusala rekonstrueerimistööd, mis peaks lõppema järgmise aasta augustis.

Tallinna Lennujaam allkirjastas Pärnu lennujaama lennuliiklusala rekonstrueerimise ehituslepingu ühispakkumise teinud ettevõtetega AS TREV-2 Grupp ja Wesico Project OÜ maksumusega 13,9 miljonit eurot. Planeeritud ehistustööde kestvus on 14 kuud.

Tööde käigus rekonstrueeritakse lennurada, mis edaspidi on 1970m x 30m, laiendatakse ruleerimisteed, rekonstrueeritakse õhusõidukite perroon, paigaldatakse automaatne ilmastiku seiresüsteem, uuendatakse lennuvälja tuledesüsteem ning ehitatakse uus hoolde- ja päästetehnika angaar.

Pärnu terminalihoone rekonstrueerimise projekt ja selle ekspertiis on valmis ning Tallinna Lennujaam loodab ehitustööde lepingu sõlmida veel käesoleval aastal. Praeguse projekti järgi laieneb terminalihoone umbes 900 ruutmeetri võrra, pakkudes võimalust teenindada samaaegselt umbes 80 saabuvat ja 80 väljuvat reisijat.

"Meie regionaalsed lennujaamad pakuvad täna võimalust liikuda riigisiseselt, kuid pikas perspektiivis näeme, et sealt võiks saada lennata ka näiteks lähiriikidesse. Seetõttu on oluline, et juba täna teeme investeeringuid selle nimel, et lennujaamade läbilaskevõime suureneks ning seal saaksid edaspidi maanduda ka suuremad lennukid", rääkis Tallinna Lennujaama juht Riivo Tuvike.

"Meie eesmärk on koostöös partnerite ja tellijaga panustada igakülgselt sellesse, et Pärnu lennujaama lennuliikluse ala oleks kaasaegne, väärikas ja turvaline, nagu Eesti ühe tähtsaima kuurortlinna õhuväravale kohane," ütles TREV-2 Grupi juht Sven Pertens.

TREV-2 Grupi projektijuhi Indrek Trei sõnul loodab ettevõte ehitusega alustada lähinädalail.

2017. aasta oktoobris Pärnu linna ja Tallinna Lennujaama allkirjastatud lepingu järgi pidanuks lennujaam juba tänavu suvel lennukeid vastu võtma, aga seda takistasid vaidlused naaberkinnistu omanikuga, samuti on lahenduse leidnud ehitushankega seotud vaided.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: