Maksuameti peadirektor Valdur Laid lahkub ametist

Maksu- ja tolliameti (MTA) peadirektor Valdur Laid lahkub 15. septembrist ametist ning siirdub tööle erasektorisse. Laidi sõnul on tegemist põhjalikult planeeritud ja kaalutud isikliku otsusega.

Laid, kes töötas MTA peadirektorina alates 2017. aasta juunist, märkis pressiteate vahendusel, et soovib liikuda organisatsiooni, millel on ärilised eesmärgid.

"Ma lahkun ametist eelkõige kahel põhjusel – esiteks on oluline osa minu jaoks töiselt hingelähedasest MTA-s kas valmis saamas või selgelt liikumas õigel kursil. Teisalt tunnetan, et oskan paremini panustada ja juhina väärtust luua organisatsioonis, kus on selged ärilised eesmärgid," ütles ta.

Rahandusminister Martin Helme ütles, et MTA on Laidi juhtumisel jõudnud mitme olulise verstapostini: maksutulu kogumine on ületanud planeeritut, varimajanduse osakaal on vähenenud, sealhulgas ümbrikupalga saajate hulk on kahanenud ligi poole võrra.  "MTA on arendanud mitmeid uusi ja innovaatilisi e-teenuseid, mis teevad maksude tasumise lihtsamaks ja tõstavad nõnda vabatahtlikku maksukuulekust," märkis Helme.

Avalik konkurss MTA uue peadirektori leidmiseks viiakse läbi lähiajal.

Laid oli mullu enim teeninud riigiameti juht, 2019. aastal kogupalgana teenis ta 91 772 eurot, millest põhipalk oli 78 772 eurot ja lisatasud 13 000 eurot.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: