Pärnus teatatakse seksuaalvägivallast teistest suurtest linnadest harvem ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Pärnu eristub teistest Eesti suurematest linnadest selle poolest, et seksuaalvägivallast teatatakse harva.

Pärnu haigla naiste- ja lastekliiniku juhataja Kadri-Liina Vahula ja õde Kristi Kõrboja-Hallik rääkisid "Aktuaalsele kaamerale", et seksuaalvägivalla ohvrid on nende poole tõepoolest harva pöördunud - tänavu esimesel poolaastal on olnud kaks juhtumit, kus on olnud tegemist seksuaalse vägivalla või selle kahtlusega, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Meie keskus ongi selleks loodud, et me saaksime neid inimesi ja ohvreid abistada ja abistada igakülgselt: nii psühholoogiliselt nõustada neid, kui on vaja, koguda asitõendeid, kui on vaja, julgustada ka pöörduma politsei poole," rääkis Vahula.

Seksuaalse vägivalla ohvrina nähakse esmalt naist, aga ka mees võib ohver olla.

"Absoluutselt. Meie keskus ongi valmis abistama nii naisi, mehi kui ka lapsi. Ohver võib olla igast soost, igas vanuses ja igal hetkel. Ja me tahaksime ka üles kutsuda inimesi andma teada, kui nad ei ole päris kindlad selles, mis on nendega toimunud - kas see on olnud alkoholijoobes või on uimastatud või mis iganes probleem olnud. Aga kui mingi väike kahtlus on, et midagi on toimunud, siis esimese seitsme päeva jooksul meie poole pöörduda," rääkis Vahula.

Ohver peaks kõigepealt pöörduma erakorralise meditsiini osakonda ja sealt suunatakse ta juba edasi.

"Alustuseks me vestleme temaga, küsime, mis juhtus. Kogume asitõendeid, võtame DNA-d. Siis pakume neile ravi, kui on vajadus, sugulisel teel levivate haiguste vastu. Pakume nõustamist, psühhoogilist abi," ütles Kõrbija-Hallik.

Nii Vahula kui ka Kõrboja-Hallik peavad oluliseks, et ohver ei tunneks, et ta on oma murega üksi.

Seksuaalvägivalla kriisiabikeskus on tegutsenud Pärnu haiglas kaks aastat. Mullu teatati Pärnus kümnest seksuaalvägivalla juhtumist.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: