Teadusnõukoda soovitas suurürituste osalejate arvu tõsta väiksemas mahus ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Siim Lõvi /ERR

Valitsus otsustas alates 15. juulist leevendada piiranguid, mis kehtivad avalikele üritustele, koosolekutele ja spordivõistlustele. Teadusnõukoda soovitas võrreldes valitsuse otsustatuga jätkata veidi rangemate piirangutega.

Praegu kehtib nõue, et avalikul üritusel tohib siseruumis viibida kuni 500 inimest. Alates järgmise nädala kolmapäevast tohib siseruumis toimuval üritusel osaleda maksimaalselt 1500 inimest. Väljas toimuval sündmusel tohib praegu olla 1000 inimest, kuid see piir kerkib 2000-ni. Järgida tuleb nii 50 protsendi täituvuse nõuet kui ka hajutamist, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Viroloogiaprofessor Irja Lutsar ütles, et piirangute leevendamiseks on praegu õige aeg, sest paljud üritused toimuvadki vabas õhus.

Lutsar lisas, et teadusnõukoda pakkus omalt poolt väiksemaid numbreid. Põhjenduseks see, et kui näiteks klassikalise muusika kontserdil saab üsna lihtsalt kõiki reegleid järgida, siis hoogsamate pidudega on keerulisem.

"Teadusnõukoda näeb probleemina neid üritusi, kus tahaks kaasa laulda ja kus ka alkohol on vabalt saadaval ja kus ka hääl tugevemaks läheb. See on pidude ja ürituste haigus. Niisugustelt kontsertidelt mitmes riigis see puhang ju pihta hakkas. Nii et seal tuleb vahet teha, missugune see üritus on ja võib-olla igal üritusel ei pea ju alkoholi olema. Võib-olla võiks hoopis alkoholi piirata," rääkis Lutsar.

Nii kolmapäeval kui ka neljapäeval lisandus kaheksa positiivset koroonaviiruse testi tulemust. Lutsar ütles, et oluline on teada, kust nad nakkuse said, et panna nende kontaktsed isolatsiooni.

"Viirus ei ole kuhugi läinud. Distantsi hoidmine ja reeglitest kinnipidamine ei ole ka kuhugi läinud," ütles ta.

Piirangute täiendavat leevendamist septembrist arutab valitsus 13. augustil.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: