Valitsus kergitas suurürituste osavõtjate piirmäära ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1594286280000 | amCalendar}}
Foto: Margus Muld/ERR

Valitsus otsustas lubada alates 15. juulist rohkem osavõtjaid nii siseruumides kui välitingimustes toimuvatele üritustele, vaatamata viimase kahe ööpäeva kasvanud koroonapositiivsete arvule. Siiski jäid lubatud piirmäärad väiksemaks, kui esmalt plaanitud.

Peaminister Jüri Ratas tunnistas, et valitsuses käis arutelu, kas muuta avalikest üritustest osavõtjate piirarvu või ei.

Kui veel kolmapäeval rääkis kultuuriminister Tõnis Lukas plaanist võimaldada juuli keskpaigast õues toimuvatele avalikele üritustele kuni 3000 inimest, siis valitsus teatas neljapäeval siiski 2000 inimese maksimummäärast. Senimaani võib väliüritusi väisata kuni 1000 inimest.

Siseruumides võib alates 15. juulist olla üritusel kuni 1500 inimest senise 500 asemel. Jätkuvalt tuleb järgida kuni 50-protsendilise täituvuse ja hajutatuse nõudeid. Ürituste korraldajad peavad tagama, et inimesed liiguksid hajutatult mitte üksnes saalis, vaid ka sisse- ja väljapääsude juures, tualettruumides, kohvikutes ja söögipunktide juures.

Siiski möönis Ratas, et septembri algul Lõuna-Eestis toimuvale Rally Estoniale tuleb läheneda paindlikumalt, sest tegemist on niivõrd suure üritusega.

"Siin on vaja erilähenemist," möönis Ratas.

Ta lisas, et valitsus vaatab septembrit puudutavad piirangud üle 13. augustil, mis peaks olema piisav aeg, et etteantud piirides üritusteks valmistuda.

Peaminister tuletas meelde ka elementaarseid hügieeninõudeid ja ettevaatusabinõusid ning pani südamele, et inimesed hoiaksid Eesti kättevõidetud edu võitluses koroonaviirusega.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: