Osa tormiinfost ei ole Elektrilevini jõudnud

{{1594655280000 | amCalendar}}
Foto: Olev Kenk/ERR

Kuigi laupäevasest tormist Eestis on möödunud enam kui kaks ööpäeva, võib maakohtades ikka veel leida pingestatud elektriliinidele langenud puid, mille kohta võrguettevõttel puudub teave. Samas kurdavad omavalitsused, et Elektrilevi rikketelefon on ülekoormatud ja raske on infot edasi anda.

Laastavad tormituuled käisid Türi linnast üle laupäeva pärastlõunal kella 13.30 paiku, aga maha murdunud puud ja elektriliinid olid Türi linna tänavatelt koristamata veel ka esmaspäeva hommikul, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Elekter on juhtmetes sees ja puht ohutustehnilistel kaalutlustel me ei saa oma mehi siia peale saata," rääkis Türi Halduse juhataja Enn Mäger, kelle sõnul peaks elektritööga seal tegelema Elektrilevi ja selle alltöövõtjad.

"Tean seda kaudselt, et praegu on ka vähe lootust, et täna neid liine sättima hakatakse," lisas ta.

Mäger ütles, et tema teada helistasid Elekrilevile Türi päästekomando mehed ja andsid edasi teate mahalangenud juhtmetest. Türi päätekomando pealiku Eilo Eesmäe sõnul päästjatel võrguettevõtte teavitamise kohustust pole, küll aga anti info edasi häirekeskusele.

Elektrilevi kuulis Türi linnatänaval vedelevatest pingestatud kaablitest alles ajakirjanikult.

"Meil varem informatsiooni nendest maas olevatest juhtmetest ei olnud. Nüüd, kui meil see informatsioon on olemas, siis ma tean, et kui juba brigaad seal kohapeal ei ole, siis see kindlasti lähiajal sinna kohapeale saab ja siis teeme ka elektrivõrgu seal kohapeal korda kindlasti veel tänase kuupäeva sees," rääkis Elektrilevi juhatuse liige Andres Tõnissaar.

Sarnane olukord oli ennelõunal ka Järva vallas Ervital, kus puud olid langenud 0,4-kilovoldisest jaotusseadmest väljuvatele elektrijuhtmete. Järva vallast öeldi, et nad siiski üritasid Elektrilevi kohale kutsuda.

"Ootejärjekorrad kõneliinile olid väga pikad. Küll saime kätte ja üritasime olukorda kiiremini lahendada, aga tõesti, ootejärjekorrad on pikad," ütles Järva valla avalike suhete peaspetsialist Maarja Kauge.

Elektrilevi kuulis ka Ervital vedelevatest pingestatud juhtmest ajakirjanikult, küll aga lubati kiiret abi.

"Me ütleme nende juhtmete kohta alati, et need on kõikidele inimestele ohtlikud. Kui need juhtmed on käeulatuses, siis me peame sinna viivitamatult reageerima," ütles Tõnissaar.

 

"Aktuaalsel kaameral" ei õnnestunud välja selgitada, miks info ohtlikest juhtmetest võrguettevõtteni ei jõudnud. Elektrilevi on Andres Tõnissaare kinnitusel teinud kõik, et omavalitsused saaksid piirkondliku halduriga otse suhelda.

"Elektrilevil on kokkulepitud kohalike omavalitsustega kindlasti kontaktisik, aga need kontaktid selleks ongi, et ka sellistes oludes nendele halduritele helistada," ütles Tõnissaar.

Elektrilevi on suutnud kahe päevaga taastada elektri 50 000 kliendil enam kui 400 rikkekohas. Töös on veel 130 rikkekohta, millega on seotud 1500 klienti.

Elektriühendus taastatakse kõikjal teisipäeva õhtuks.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: