Suurem osa tormi põhjustatud riketest on likvideeritud

Elektririkke kõrvaldamine.
Elektririkke kõrvaldamine. Autor/allikas: Karl-Erik Kumm/Elektrilevi

Suurem osa laupäevase tormi põhjustatud elektririketest on likvideeritud.

Elektrilevi teatas, et laupäeva hommikust alates, mis Saaremaa kaudu hakkas üle Eesti liikuma torm, on Elektrilevi parandanud 622 elektrivõrgu riket ja taastanud voolu pea 63 000 kliendile.

Elektrilevi märkis, et tormikahjustused osutusid suuremahulisteks ja olid võrreldavad eelmise aasta lõpu tormidega. Kannatada said kõige rohkem Pärnu, Rapla, Järva ja Jõgeva maakond.

Ligi 80 protsenti klientidest said voolu tagasi 24 tunni jooksul. Elektrilevi juhatuse liikme Andres Tõnissaare sõnul saavad suurema kliendiarvuga tööd teisipäeva hilisõhtuks lõpetatud.

"Mõned väiksema kliendiarvuga, kuid suurt ehitustööde mahtu nõudvad juhtumid jäävad veel lahendamisele, aga üritame nendegi puhul võimalikult kiirelt elektrivarustuse taastada," lisas Tõnissaar.

Ta soovitas inimestel, kui nad soovivad nädalavahetuseks maakodusse sõita, veenduda, et seal on elektrivool olemas.

"Hajaasustusega piirkondades võib juhtuda olukord, kus liin on katki, aga kuna kohapeal alalisi tarbijaid pole, siis pole ka infot rikkest. Kui võimalik, paluge lähematel naabritel olukorda kontrollida ja rikke avastamise puhul andke sellest kindlasti teada Elektrilevile," tegi Tõnissaar üleskutse.

Tormikahjude likvideerimine on kaasa toonud ka markantseid olukordi. Näiteks Jõgevamaal Lilastvere külas selgus rikkekohale jõudes, et riket kõrvaldada ei saa, sest masinaga ei pääse liinidele ligi, kuna maapind oli sedavõrd pehme. Päev hiljem läks brigaad tagasi ja liini hakati taastama redelite pealt.

Elektrilevi on suurim võrguettevõte Eestis, hallates ligikaudu 60 000 kilomeetrit elektriliine ja 24 000 alajaama.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: