Tallinn loobus Balti jaama juurde jalgrattatee rajamisest

Kuigi Balti jaama juurde Toompuiesteele on maha märgitud jooned, mille järgi hakkab seal mõlemas suunas kulgema jalgratturitele mõeldud rada, siis tegelikkuses plaan teoks ei saa ning liiklus jätkub seal esialgu vanaviisi.

Linnal oli plaanis märkida sõiduteele rattarajad Toompuiesteel vahemikus Suurtüki kuni Tehnika ristmik, kinnitas ERR-ile abilinnapea Andrei Novikov.

Plaanist loobuti jalgratturite enda ohutuse ja ühistranspordiliikluse sujuvuse pärast.

"Me kaalusime seda varianti väga pikalt, sest meil polnud ühest arusaama, kas see on ikka ohutu või ei ole. Lisaks on seal väga suur ühistranspordi sõlmpunkt, Balti jaama juures saavad kokku nii trollid kui maakonnaliinid. Teisest küljest jalgratturi ohutuse seisukohast Tornide väljaku Toompuiestee osas, kus on ühel pool betoonist tugisein, teisel pool sõidutee," selgitas Novikov.

Lisaks oleks Tehnika tänava ja Toompuiestee ristmikul rattarajad eeldanud jalgratturite foori paigaldust ja fooritsüklite muutmist, mis oleks omakorda takistanud ühistranspordi läbilaskvust, märkis Novikov.

Esialgne plaan tundus ilus ja hea, kuid kui pärast proovimärgistust olukorraga tutvuma mindi, tuli välja, et nii mõnigi paberil töötanud lahendus pole tegelikus liikluses adekvaatne.

"Lasime erinevatel spetsalistidel hinnata just liiklusohutuse seisukohast seda lahendust ja jõudsime täna järeldusele, et me siiski ei lähe täna selle lahenduse peale, vaid märgime jooned maha nii, nagu need olid ka eelnevalt," ütles Novikov.

Jalgrattureid seega sõiduteele omale rajale ei lasta ning selle asemel märgitakse ratturitele rada kõnniteele, lisas Novikov.

Jalgrattateede mõtet pole siiski maha maetud. Novikovi sõnul võetakse idee uuesti lauale, kui hakatakse Balti jaama ümbrust ümber ehitama. "Meil on olnud seda võimalus kaaluda ja analüüsida. Kui toimuvad suuremad ümberehitustööd ja liikluskorraldusmuudatused seoses Balti jaama ümbruse rekonstrueerimisega, Vana-Kalamaja tänava tekkimisega, siis ma usun, et me tuleme selle juurde tagasi," ütles ta.

Praegu käib Balti jaama ümbruse rekonstrueerimise projekteerimine ning järgmisel aastal kuulutatakse välja ehitushanked, märkis Novikov.

Ümberehitustööd puudutavad abilinnapea sõnul ka maakonnaliinide busside peatuspaika jaamahoone kõrval, ent kuidas busside peatuspaik ümber ehitatakse, pole veel paberil selgeks joonistatud. Samas on Novikovi kinnitusel selge, et maakonnaliinid jäävad ka edaspidi Balti jaama juurde.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: