Bundestagi komisjon hakkab Wirecardi asjas rahandusministrit küsitlema

Saksa rahandusminister Olaf Scholz.
Saksa rahandusminister Olaf Scholz. Autor/allikas: SCANPIX / www.imago-images.de

Saksa rahandusminister Olaf Scholz peab minema 29. juulil parlamendi komisjoni ette selgitana finantsteenustefirma Wirecardi põhjaminemise asjaolusid.

"Selguse leidmine parlamendis Wirecardi skandaali asjus peab suvevaheajal jätkuma," ütles Bundestagi rahanduskomisjoni pressiesindaja Lisa Paus.

"Tegeleda tuleb ka poliitilise vastutusega. Seega kutsutakse kohale rahandusminister Olaf Scholz ja majandusminister Peter Altmaier," lisas ta.

Scholz pakkus läinud nädalal, et võib osaleda, kui Wirecardi küsimusega seoses korraldatakse eriistung.

Wirecard läks läinud kuul pankrotti, pärast seda kui oli tunnistanud, et firma arvetelt kadunud 1,9 miljardit eurot tõenäoliselt ei eksisteerinudki. Audiitorite sõnul nägi asi välja "keeruka pettusena".

Scholz nimetas Wirecardi skandaali "finantsmaailmas pretsedendituks" ja tegi üleskutse reformida riigi finantsjärelevalveametit Bafin.

Rahandusminister on aga ka ise kriitika alla sattunud, kuivõrd ametlikest dokumentidest nähtub, et ta teadis pettusekahtluste kohta juba 2019. aasta veebruaris.

Saksa meedia on kajastanud, et Wirecardi endine asejuht (COO) Jan Marsalek, keda Saksa prokurörid taga otsivad, on põgenenud Venemaale.

Majandusleht Handelsblatt kirjutas viitega anonüümsetele allikatele, et Marsalek elab Moskvast läände jääval kinnistul Vene sõjaväeluure GRU järelevalve all.

Saksa ja Vene valitsus on keeldunud asja kommenteerimast.

Saksa välisminister Heiko Maas ütles esmaspäeval Tallinnas, et valitsus kommenteerib juhtunut siis, kui omab asja kohta rohkem infot.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: AFP-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: