Saksa välisminister rõhutas Euroopa Liidu ühtse välispoliitika tähtsust

{{1595245080000 | amCalendar}}

Saksa välisminister Heiko Maas rõhutas esmaspäeval pärast kohtumist oma Balti riikide kolleegidega vajadust saavutada Euroopa Liidu välispoliitika ühtsus.

"Euroopa Liit on tugev üksnes siis kui kõik 27 riiki räägiks ühel häälel ja esindaks oma ühiseid huve ühtselt, ehkki aeg-ajalt võib seda olla raske saavutada," rääkis Maas Tallinnas peetud pressikonverentsil.

"Näeme Euroopa Liidus, kuidas Hiina ja ka mõni teine püüab Euroopa riike eraldada ja nendega ühekaupa suhelda. Aga meie sooviksime luua ühtse rinde," ütles Maas ning lisas, et Saksamaa kui Euroopa Liidu praegune eesistujariik korraldab augusti lõpus sel teemal EL-i välisministrite konverentsi.

"Me arutame, kuidas tugevdada Euroopa Liidu välispoliitikat, et olla võrdväärne partner Hiinale ja USA-le, mitte aga pall mänguväljakul. Euroopa Liidu ühtne välispoliitika on meie jaoks oluline," rõhutas Maas.

Rääkides suhetest Venemaaga märkis Maas, et see ei tähenda ainult sanktsioone ja nende pikendamist, vaid Euroopa vajab Venemaa näiteks erinevate konfliktide lahendamiseks nagu Süürias ja Liibüas toimuv. "Peame nendega rääkima, aga lähtuma selgetest põhimõtetetst," ütles Saksa välisminister.

Küsimustele raskustesse sattunud Saksa finantstehnoloogiaettevõtte Wirecard ühe juhi Jan Marsaleki, keda seostatakse ka Venemaa luureteenistustega, väidetavast põgenemisest Tallinna kaudu Vagevenesse ja sealt edasi Venemaale, millest kirjutab esmaspäevane Saksa meedia, vastas Maas, et Saksamaa valitsus tegeleb teemaga ning kommenteerib seda siis, kui tal on piisavalt infot.

 

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: