Saksa politsei otsis rahapesu juurdluse käigus läbi kaks ministeeriumit

Raha
Raha Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Saksa politsei otsis neljapäeval osana rahapesuga seotud juurdlusest läbi rahandus- ja justiitsministeeriumi kontorid, ütlesid prokurörid.

Uurimine puudutab Saksa tolliameti rahapesu tõkestamise bürood (FIU), teatas Osnabrücki prokuratuur.

Juurdlus sai alguse mullu veebruaris, kui laekusid väited, et büroo ei ole pankade teateid võimaliku rahapesu kohta politseile ja kohtutele edastanud.

"Eelmiste FIU-s korraldatud läbiotsimiste käigus saadud dokumentide uurimisel selgus, et FIU ja nüüd läbiotsitavate ministeeriumite vahel oli ulatuslik kontakt," ütlesid prokurörid.

Uurijad proovivad nüüd kindlaks teha, kas on toime pandud kuritegu ja keda sellisel juhul vastutavaks pidada.

Rahandusministeerium teatas, et teeb uurimisega igakülgset koostööd ning rõhutas, et juurdlus pole suunatud ministeeriumi töötajate vastu.

FIU oli kuni 2017. aastani osa politseist, kuid läks siis tolliameti alla, mis on omakorda osa rahandusministeeriumist.

Ministeeriumi juhib sotsiaaldemokraat Olaf Scholz, keda peetakse 26. septembril toimuvatel valimistel üheks favoriidiks Angela Merkelist tühjaks jäävale kantslerikohale.

Osnabrücki prokuratuur alustas uurimist, kui avastati, et FIU ei võtnud midagi ette seoses teatega üle miljoni eurosest kahtlasest maksest Aafrikasse.

FIU-d on süüdistatud ka info varjamises finantstehnoloogiafirma Wirecardi kohta, mis läks mullu pettuseskandaali järel pankrotti.

Ametkond jättis asjaomastele võimudele edastamata sadu teateid firma kahtlaste tehingute kohta, kirjutas augustis ärileht Handelsblatt.

Liigses leebuses Wirecardi suhtes on kritiseeritud ka pangandusjärelevalvet Bafin, mis kuulub samuti rahandusministeeriumi alla ja kus on algatatud suuremad reformid.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: