Saksa seadusandjad süüdistavad Wirecardi skandaalis rahandusministrit

Wirecard.
Wirecard. Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS/Andreas Gebert

Saksamaa seadusandjad süüdistavad finantstehnoloogiafirma Wirecardi põhjaminemist puudutavas raportis riigi rahandusministrit ja konsultatsioonifirmat Ernst & Young arvukates vigades.

Wirecard läks põhja läinud aastal, kui firma oli sunnitud tunnistama, et selle kontodelt puuduvat 1,9 miljardit eurot, mida väidetavalt hoiti Filipiinide usaldusfondides, ei olegi olemas.

Ettevõtte endist tegevjuhti Markus Brauni kahtlustatakse pettuses. Rahvusvaheline politseiorgan Interpol on kuulutanud tagaotsitavaks ka firma endise tegevdirektori Jan Marsaleki, keda süüdistatakse Saksa väärtpaberiseaduste ja usalduse rikkumises ning pettuses.

Sel nädalal lõpuni jõudnud üheksakuune parlamendi juurdlus avaldas kohe ka mõju eelseisvatele valimistele, kuivõrd nii opositsiooniparteid kui ka kantsler Angela Merkeli konservatiivne liit kritiseerisid rahandusminister Olaf Scholzi rolli skandaalis.

Scholz on 26. septembril peetavatel valimistel vasaktsentristlike sotsiaaldemokraatide kantslerikandidaat.

"Rahandusminister Olaf Scholz ja rahandusministeeriumi juhtkond on Wirecardi skandaali eest poliitiliselt vastutavad," ütles konservatiivist seadusandja Matthias Hauer. "Härra Scholz esitles end vaikse ministrina, kelle mälus on ebausutavad lüngad."

Seadusandjad kritiseerisid 4500-leheküljelises raportis ka raamatupidamisfirmat Ernst & Young, mis Wirecardi aastaaruandeid korduvalt heaks kiitis.

"EY oleks pidanud raamatupidamispettust märkama," ütles sotsiaaldemokraadist seadusandja Cansel Kiziltepe.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: