Vene politsei pidas kinni opositsioonilise politoloogi

Vene politseiauto ja politseinik.
Vene politseiauto ja politseinik. Autor/allikas: SCANPIX / TASS

Vene politsei pidas Jekaterinburgis kinni opositsiooniliidri Aleksei Navalnõi toetajana tuntud politoloogi Fjodor Krašeninnikovi, teatas tema advokaat.

Kaitsja Aleksei Bušmakov kirjutas sotsiaalmeedias, et Krašeninnikov võeti kinni tänaval ning hetkel on nii tema kui ta kaitsealune politseiautos.

Väidetavalt süüdistatakse Krašeninnikovi võimude solvamises internetis, kuid täpsemaid selgitusi ei ole politsei andnud.

Krašeninnikovil on ka varasemalt olnud Vene võimorganitega kokkupuuteid, kui 2019. aasta oktoobris otsiti tema kodu läbi. Seda põhjendati uurimisega, mis oli käivitatud opositsiooniliidri Aleksei Navalnõi korruptsiooniga võitlemise fondi suhtes, kuna fondi süüdistati seotuses rahapesuga. Hiljem pidi Krašeninnikov käima uurimiskomitees tunnistajana ülekuulamisel.

Oktoobris algatati tema suhtes ka haldusmenetlus seoses tema postitustega sotsiaalmeedias, milles ta väidetavalt halvustas kohtunikke. Kommentaarid puudutasid Navalnõi kaasvõitleja Leond Volkovi teistkordset vangimõistmist 15 päevaks vahetult pärast seda, kui ta oli just vabanenud 20-päevasest arestist. Novembris sai Krašeninnikov 30 000 rubla trahvi.

Tänavu juunis sai teatavaks, et Krašeninnikov vaidlustas Euroopa Inimõiguste kohtus selle trahvi, kuna leidis, et sellega rikutakse tema õigust õiglasele kohtumõistmisele ja sõnavabadusele.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: Interfax

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: