Inglismaal jõustusid uued koroonareeglid

Foto: SCANPIX/AFP

Inglismaal jõustusid uued koroonareeglid, mille järgi peavad inimesed poodides, pankades ja kaubanduskeskustes kaitsemaski kandma.

Politsei saab reegli rikkujaid karistada sajanaelase trahviga, ent ametivõimud loodavad, et reegli järgimise tagab sotsiaalne surve. Reeglil on ka mõned erandid, nende seas restoranid, pubid, võimlad ja juuksurid.

Peaminister Boris Johnson ütles, et tema arvates saab koroonaviiruse kriis läbi järgmise aasta keskpaigaks. Et haigus uuesti talvel puhkeda ei saaks, kutsus Johnson kõiki britte gripi vastu vaktsineerima.

"Viirus on kontrolli all, kuid see on endiselt olemas. Kui vaadata teistes riikides toimuvat, on ilmne oht, et see võib tagasi tulla," rääkis Johnson.

"Seega peame need sotsiaalsed meetmed säilitama, käsi pesema. Poodides, ühistranspordis ja kohtades, kus olete lähedal inimestele, keda tavaliselt ei kohta, on näomaskid hea mõte ja see jääb, kuni oleme teinud rohkem edusamme."

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: