Texases sai üks inimene protestide käigus surma

Foto: HIRAM GILBERTO/REUTERS/SCANPIX

USA Texase osariigis asuva Austini linnas toimunud Black Lives Matter meeleavaldusel sai tulistamise käigus üks inimene surma.

Laupäeval Austini kesklinnas toimunud meeleavaldusel osales umbes 100 inimest, kui äkki kõlasid lasud, vahendas Reuters.

Austini politsei kinnitas, et üks inimene sai tulistamise käigus surma. Teadete kohaselt avas praeguseks kinni peetud kahtlusalune tule autos istunud inimese suunas.

Seattle'is peeti meeleavaldusel kinni 16 inimest

Seattle'i politsei kasutas laupäeval noortevangla lähedal treilereid süüdanud meeleavaldajate vastu šokigranaate ja pisargaasi ning pidas kinni 16 inimest.

Meeleavaldajad panid vangla lähistel põlema mitu ehitusplatsil asunud treilerit. Lõhuti ka autorehve ja löödi sisse aknaid.

Protestijatele, kellest osa kasutasid enda kaitsmiseks kilpidena vihmavarje, vastas märulipolitsei.

Ajaleht Seattle Times vahendas, et 16 inimest peeti kinni kahtlustatuna kallaletungis politseile, politsei tõkestamises ja mitteallumises.

Kokkupõrkeid julgeolekutöötajate ja meeleavaldajate oli ka Portlandis, kuhu president Donald Trump on saatnud korda valvama föderaalsed julgeolekujõud.

Laupäeval said Kentucky osariigis Louisville'is Black Lives Matter protestil kuulihaavu ka kolm mustanahaliste omakaitseväe liiget, vahendas kohalik meedia. Nende vigastused polnud eluohtlikud.

Louisville'i protestil nõuti õiglust mustanahalisele naisele, kelle politsei lasi maha unepealt tema kodus.

Californias pandi meeleavalduse käigus põlema kohtumaja

California osariigis panid meeleavaldajad laupäeva õhtul rahumeelselt alanud protesti eskaleerumise järel põlema kohtumaja, lõhkusid politseijaoskonda ja ründasid julgeolekujõude, teatas Oaklandi politsei.

Demonstrandid lõhkusid aknaid, tegid seintele grafitit, tulistasid ilutulestikku ja sihtisid julgeolekujõude laseritega, teatas Oaklandi politsei Twitteris. Mitmes säutsus kutsuti rahvast rahule ja "aitama luua turvalist ruuumi meeleavaldajate jaoks".

Protest algas laupäeval toetusavaldusena Portlandile, kus meeleavaldajad on vastamisi läinud USA föderaaljõududega, kes toodi linna föderaalkohtu turvamiseks. President Donald Trumpi otsus kasutada protestide vaigistamiseks ja inimeste kinnipidamiseks keskvalitsuse julgeolekujõude on olnud vastuoluline ja meeleavaldajate pahameelt veel kergitanud.

Oaklandi meeleavaldus kulges algul rahumeelselt, ent pöördus õhtu jooksul vägivaldseks. Poole kaheteistkümne paiku kuulutas politsei kogunemise ebaseaduslikuks ja käskis rahval laiali minna.

Alameda maakonna kohtumajas puhkes tulekahju, mis saadi kiirelt kontrolli alla, vahendas kohalik meedia.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: