ÜRO: Ladina-Ameerikas ohustab koroonapandeemia tõttu 14 miljonit inimest nälg

Foto: SCANPIX/AP Photo/Eraldo Peres

ÜRO Toiduprogramm (WFP) hoiatas, et Ladina-Ameerikas võib 14 miljonit inimest koroonapandeemia tõttu nälga jääda.

Nälg ähvardas Ladina-Ameerikat varemgi ning viletsus on selles maailmajaos mitmel pool igapäevane reaalsus. Koroonapandeemia ja viiruse tõrjumiseks mõeldud meetmed on aga ka seal põhjustanud majanduslanguse nagu mujalgi maailmas. Kui rikkas maailmas tähendab majanduslangus inimestele küll üsna tõsiseid toimetulekuraskusi, siis Ladina-Ameerikas on see aga elu ja surma küsimus, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Tuhanded inimesed rikuvad viirusetõrjereegleid, et mingitki tööd leida ning õnnelikud on need, kellele tööots siiski koidab.

"Ma jäin pandeemia tõttu tööst ilma ja pean nüüd autosid pesema. Ma ei ole seda kunagi varem teinud, aga et oma lapsi ära toita, pean ma seda nüüd tegema," rääkis Venezuela põgenik Peruus Raul Montero.

Brasiilia on koroonanakatumiste poolest maailmas teisel kohal ning paljud teised Ladina-Ameerika riigid, näiteks Mehhiko, Peruu ja Tšiili jõuavad kiiresti järele.

ÜRO Toiduprogrammi hinnangul on kiiresti vaja meetmeid, mis aitaks toime tulla nii haiguse kui ka näljaga. Vastasel korral on tagajärjeks poliitiline kaos, massränded, katkestused ülemaailmsetes tarneahelates ning ka see, et koroona ei annagi järele.

"Ei saa tegeleda ainult koroonaga või ainult näljaga. Nendega tuleb tegeleda koos. Kui me teeme seda õigesti, suudame päästa elusid. Kui me seda õigesti ei tee, surevad inimesed ära," ütles WFP tegevdirektor David Beasley.

Häid lahendusi aga praegu ei paista. Kui palju väiksemas kitsikuses Euroopa riigid said oma majandushädade leevendamiseks suuri laene võtta, siis niigi viletsas seisus Ladina-Ameerika riikidele ei taha keegi just nende viletsuse tõttu ka raha laenata.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: