Ööpäevaga lisandus 13 positiivset koroonatesti

{{1596180960000 | amCalendar}}
$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Ööklubi Vabank Tartus. Autor/allikas: Elina Paševitš.

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 721 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, lisandus 13 positiivset testi tulemust.

Rahvastikuregistri andmete järgi laekus üheksa positiivset testi tulemust Tartumaale (neist seitse Tartu linna), kaks Harjumaale Tallinnasse ja kaks Ida-Virumaale (üks Narva linna).

Nelja Tartumaa uue juhtumi puhul on juba tuvastatud seos 18. juulil Vabanki ööklubis toimunud peoga. Üks Tallinna juhtum on seotud perekonnas nakatumisega (elukaaslane käis 18. juulil Vabanki klubis), teise positiivse sõbrad käisid Narva Vaba Lava e-spordi võistlusel, kuhu viis viiruse inimene, kes käis samuti 18. juulis Vabanki klubis.

Kui terviseameti hommikuse teate järgi oli koos Harjumaal asuvate nakatunutega nn Vabanki puhangus 15 inimest, siis pärastlõunal täpsustas Vikerraadio saates "Uudis+" ameti Lõuna regiooni juht Tiia Luht, et neid on juba 19. 15 neist on Lõuna regioonis ehk Tartus ja Tartumaal ning neli juhtumit Harjumaal, märkis Luht.

Ida-Viru nakatunute puhul on ühel juhul Valgevenest sisse toodud juhtumiga ning teisel juhu andis inimene esialgse positiivse proovi haiglasse sattudes, kuid kordustestid olid negatiivsed. Ülejäänud nakatunute puhul käib praegu veel asjaolude täpsustamine.

31. juuli hommiku seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi neli inimest, juhitaval hingamisel ei ole ühtegi patsienti. Uusi surmajuhtumeid ööpäeva jooksul ei lisandunud. Kokku on Eestis koroonaviirusega surnud 69 inimest.

Koroonaviiruse piirkondliku leviku tõttu Tartus ja Ida-Virumaal on terviseamet sel nädalal SYNLAB-i proovivõtjate abil tõstnud nendes piirkondades testimisvõimekust.

Tartlastele on 31. juulist täiendavalt taas avatud eraldiseisev põhitestimiskoht Qvalitas Arstikeskuse testimistelgi näol A. Le Coq spordiareeni kõrval. Proovi saab anda samal või järgmisel päeval kokkulepitud aja alusel saatekirjaga.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: