Koroonakriisist on enim saanud räsida Tallinna tööturg ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Ehitajad
Ehitajad Autor/allikas: ERR

Koroonakriisist on saanud pihta majandus ja tööjõuturg üle Eesti. Kokku on selle aasta teises kvartalis registreeritud töötute arv kasvanud aastaga 43 protsenti 66 000 inimeseni. Teistest Eesti piirkondadest rohkem on kriisis pihta saanud Harjumaa ja just Tallinna tööjõuturg.

Nimelt kui mujal Eestis kasvas töötute arv keskmiselt 43 protsenti, siis Harjumaal ulatus see üle 62 protsendi ja Tallinnas lausa 63,4 protsenti. Töötuna oli Tallinnas selle aasta teises kvartalis arvel 8500 inimest rohkem kui aasta varem ehk ligi 22 000 inimest, selgub töötukassa teise kvartali tööturu olukorra statistikast.

Tallinnale järgnes töötute arvu kasvuga Saaremaa, kus teises kvartalis oli ligi 55 protsenti rohkem tööta inimesi, ehk kokku 1300 inimest, kui aasta varem samal perioodil. Kuigi ka Hiiumaa oli selle aasta aprilli mandriinimestele suletud, oli sealne töötute arvu kasv tagasihoidlikum 39 protsenti.

Ligi Eesti keskmiseni ulatus teises kvartalis aastaga töötute arvu kasv Tartumaal, kus see tõusis 42 protsenti 6500 töötuni.

 

Registreeritud töötud 2020 II kvartalis

Kokku oli teise kvartali lõpus eesti tööpuuduse määr 7,9 protsenti. Suurim oli töötuse määr 12,9 protsendiga Ida-Virumaal ja madalaim 4,4 protsendiga Hiiumaal. Harjumaal oli töötuse määr 7,2 protsenti ja Tartumaal 6,7 protsenti. Töötuna registreerituid oli juuni lõpus üle eesti 51 000 inimest, neist 23,5 protsenti vähenenud töövõimega.

Toimetaja: Huko Aaspõllu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: