Chicago protestijate sõnul on rüüstamised reparatsioon

Chicago "Mustad elud loevad" (BLM) protestijate sõnul on kaupluste rüüstamine üks reparatsioonide vorm.

Esmaspäeva õhtul korraldas BLM Chicago protesti enam kui 100 inimese toetuseks, kes varem olid vägivaldsete protestide tõttu kinni peetud, vahendas Daily Mail.

Muus osas oli Chicago kesklinn esmaspäeva õhtul üsna vaikne, sest võimud lõikasid selle ülejäänud linnast ära. Võimude palvel peatati ajutiselt kesklinna viiv rongi- ja bussiliiklus, sillad üle Chicago jõe tõsteti üles, et takistada liikumist kesklinna ja sealt välja. Illinoisi osariigi politsei seadis kiirteedele tõkked.

BLM-i esindaja Ariel Atkins nimetas nädalavahetusel toimunud rüüstamisi reparatsioonideks.

"Mind ei huvita, kas keegi otsustab rüüstata Gucci või Macy'se või Nike'i kauplust, sest see tagab, et see inimene saab süüa. See tagab, et sel inimesel on riided seljas," ütles Atkins.

"Nad võivad võtta kõike, mida tahavad, sest neil ettevõtetel on kindlustus," lisas ta.

Protestid ja nende varjus rüüstamised said alguse vääraks osutunud kuulujutust, et politsei tulistas kahtlusaluse vahistamise käigus last. Sotsiaalmeedia hakkas sellest kuulujutust kihama ning inimesi kutsuti üles protestima ja ettevõtteid rüüstama. Esmaspäeva õhtul oli tänavatel näha märulipolitseinikke, et püüda vältida varasema kaose kordumist. 

Chicagos puhkesid möödunud nädalavahetusel taas suured meeleavaldused ja rahutused, sealhulgas rüüstati poode ja kauplusi ning süüdati autosid. Rüüstajate peatamiseks olid tänavatel suured politseijõud. Sotsiaalmeedias avaldatud videotelt oli näha sissemurdmised panka ja kauplustesse ning laskude eest pagevaid inimesi. Rahutused jätkusid ka veel esmaspäeva varahommikul.

Nädalavahetusel tulistati Chicagos neli inimest surnuks, 38 sai tulevahetustes vigastada.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: