Fotod: Vabaduse väljakul avaldati valgevenelastele toetust

{{1597340220000 | amCalendar}}

Tallinnas Vabaduse väljakul avaldati neljapäeva õhtul meelt valgevenelaste toetuseks.

Korraldajad selgitasid, et valgevenelased kogu maailmas on püsivalt seismas oma õiguste, oma riigi ja poliitvangide vabaduse eest.

"See demonstratsioon on valgevenelaste toetamiseks, kuna meie hääl ning arvamusõigus on meie käest ära võetud. Meie vennad ja õed seisavad meie vabaduse eest. Soovime, et kogu maailm pööraks tähelepanu Valgevenes toimuvale ja palume Eesti kodanikel seista meiega solidaarsuses."

"Me ootame reaalset toetust, mitte sõnu, vaid solidaarsust. Reaalseid tegusid. Meil on vaja sanktsioone, et Lukašenko lahkuks. Meil on vaja abi aktivistidele, kes piinlevad Valgevene vanglates. Meil on vaja abi kõigile inimestele, kes elavad Valgevenes, sest rahvas on juba küllalt protestinud. Protestivad kõik - noored, keskealised ja isegi vanakesed. Meil on vaja abi ja reaalset solidaarsust," kõneles poliitvang ja aktivist Andrei Abozau.

"30 aastat tagasi olime meie ka täitsa üksi ja lääneriikides väga ei huvitanud kedagi, kuidas ja mis meil saab või milline olukord on. Ja mulle tundub, et nad on praegu täpselt samas olukorras, et kedagi väljaspoolt väga ei huvita. Ja kui nad ise suudavad, julgevad, õnnestub, siis on ehk mingid muutused võimalikud. Ja et näidata, et nad ei ole üksi, sellepärast oleme siin Vabaduse väljakul," rääkis meeleavaldaja Siim Tuisk.

 

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: