IATA: tänavu langeb Euroopa lennureisijate arv 60 protsenti

Lennuk.
Lennuk. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Koroonaviiruse kriisi tõttu langeb lennureisijate arv Euroopas 2020. aastal 60 protsendi võrra, teatas neljapäeval Rahvusvahelise Lennutranspordi Assotsiatsioon (IATA).

IATA märkis, et kuigi Euroopa lennuliiklus on viimasel ajal suurenenud võrreldes aprillikuise madalseisuga, on lendude arv enam kui 50 protsenti madalam võrreldes sama perioodiga aastal 2019.

"Euroopa lendude arvu taastumine lähiperioodil tundub väga ebatõenäoline, arvestades pandeemia teist lainet ning pandeemia ulatust laiemalt," öeldakse IATA tehtud avalduses.

IATA hinnangul on praegu ohus üle seitsme miljoni lennundusest sõltuva töökoha, kaasa arvatud töökohad turismisektoris.

Prantsusmaal, Suurbritannias ja Saksamaal ennustatakse lennuliikluse languseks 65 protsenti ning Hispaanias ja Itaalias 63 protsenti.

Kõige tugevamini mõjutatud Euroopa riik on Norra, kus lennuliikluse langus on 79 protsenti.

IATA hinnangul võib sektor aastal 2020 kaotada üleilmsete tuludena 419 miljardit dollarit. Lennundus oli üks pandeemiast enim mõjutatud sektoreid, kriisi kõrghetkel oli pea kogu üleilmne lennupark seisakus.

IATA hinnangul taastuvad lennuliikluse 2019. aasta mahud alles aastaks 2024.

Peakorteriga Genfis, esindab IATA umbes 290-t lennundusettevõtet, mis moodustavad 82 protsenti globaalsest lennuliiklusest.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: