Maksulaekumine püsis juulis mullusega samal tasemel

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Eurosendid Autor/allikas: Jonathan Brinkhorst/Unsplash

Maksulaekumine püsis statistikaameti andmete kohaselt juulis mullusega võrreldes samal tasemel, kuuvõrdluses kasvas see kaheksa protsenti 734,2 miljoni euroni.

Tulumaksu laekus juulis riigile 102,3 miljonit eurot, mida on kuus protsenti rohkem kui eelmise aasta samal kuul ning 16 protsenti rohkem kui juunis. Seejuures laekus füüsilise isiku tulumaksu kolm protsenti vähem kui aasta tagasi, juriidilise isiku tulumaksu aga 21 protsenti rohkem kui mullu.

Käibemaksu laekumine langes juulis aastaga viie protsendi võrra, võrreldes juuniga kerkis see seitse protsenti 209,4 miljoni euroni.

Sotsiaalkindlustusmakse laekus riigile juulis 326,2 miljonit eurot, mida on sama palju kui aasta varem. Juuniga võrreldes kasvas laekumine nelja protsendi võrra.

Hasartmängumaksu laekus juulis 2 miljonit eurot, mida on üheksa protsenti vähem kui aasta varem, aga 32 protsenti rohkem kui juunis.

Alkoholiaktsiisi laekus tänavu juulis 25 miljonit eurot, mis on 86 protsenti rohkem kui aasta varem.

Tollimaksu tasuti juulis 3,7 miljonit eurot, mis on möödunud aasta sama kuuga võrreldes 14-protsendiline langus. Juuniga võrreldes tollimaksu tasumine aga taastus ning kerkis kuuvõrdluses 13 protsenti.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: