Biden võttis kongressil ametlikult vastu presidendi kandidatuuri

Foto: SCANPIX / AP

USA demokraatide erakonna kongressil võttis Joe Biden ametlikult vastu presidendi kandidatuuri. Bideni ütles oma kõnes, et sügavalt lõhestunud riik on vaja taas kokku tuua ja rõhus empaatiale.

Endine asepresident ütles oma kodusosariigis Delaware'is peetud kõnes, et eelseisvatel valimistel otsustatakse, milline saab olema USA tulevikus. Bideni sõnul seisavad ameeriklased praegu silmitsi ideaalse tormiga: üleriigilised meeleavaldused, majanduskriis ja koroonaviirus.

"President ei võta vastutust, keeldub juhtima, süüdistab teisi, sõbrutseb diktaatoritega ja kütab üles vihkamist ja lõhenemist. Ta ärkab iga päev üles ja usub, et see töö puudutab ainult teda, mitte kunagi teid," ütles Biden president Donald Trumpile viidates.

Samuti ütles Biden, et ta kavatseb presidendiks saades piirata koroonaviiruse levikut, luua töökohti, kaitsta sotsiaalkindlustust, suurendada tervishoiu kättesaadavust, võidelda palgalõhe ja majandusliku ebavõrdsusega, takistada kliimamuutust ja vähendada relvavägivalda.

Biden rääkis oma kõnes ka sügavalt lõhestunud Ameerika ühiskonna ühendamisest ja rõhus empaatiale: "Koos võime ja suudame üle saada sellest pimedast ajast Ameerikas. Me valime lootuse hirmu üle, faktid väljamõeldiste üle, õigluse privilegeeritusse üle."

Demokraatide erakonnakongressi viimasel õhtul üritati tähelepanu juhtida ka erakonna mitmekesisusele. Kõnedega esinesid Bideni varasemad kampaaniakonkurendid Pete Buttigieg, Cory Booker, Andrew Yang ja Michael Bloomberg. Samuti mälestati möödunud kuul surnud kodanikuõiguste liikumise suurkuju John Lewist.

Samal ajal pidas president Donald Trump kampaaniaürituse Bideni sünnilinnas Scrantonis, mis asub kaalukeeleosariigis Pennsylvanias.

"Ta hülgas Pennsylvania. Ta hülgas Scrantoni. Ta on viimased pool sajandit veetnud Washingtonis, müünud maha meie riigi, petnud meie töökohti ja lasknud teistel riikidel meie töökohti varastada," rääkis Trump.

Vabariiklaste erakonnakongress toimub järgmisel nädalal.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: