Bideni kampaaniameeskonda ründasid Vene häkkerid

Presidendikandidaat Joe Biden kampaaniaüritusel.
Presidendikandidaat Joe Biden kampaaniaüritusel. Autor/allikas: SCANPIX / REUTERS

USA Demokraatliku partei presidendikandidaadi Joe Bideni kampaaniameeskond sattus väidetevalt Venemaa riikliku toetusega häkkerite rünnaku alla.

Häkkerite rünnak sihtmärgiks oli Bideni kampaaniat nõustav Washingtoni strateegia- ja kommunikatsiooniettevõte SKDKnickerbocker, ütlesid kolm sõltumatut allikat, kelle sõnul olevat tarkvaratootja Microsoft ise firmat hoiatanud. Bidenit ja teisi juhtivaid demokraate nõustav ettevõtte oli olnud rünnakute all viimased kaks kuud

Üks teemaga kursis olev inimene rääkis Reutersile, et häkkerid ei suutnud siiski SKDK serveritesse tungida, kuna ettevõttel on head turvasüsteemid. "Nad on hästi kaitstud, seega mingit infoleket ei toimunud," rääkis allikas.

SKDK asejuht Hilary Rosen ega Bideni pressiesindaja ei ole teadet kommenteerinud.

Väited häkkimiskatsetest tulevad ajal, kui USA luureasutused on hoiatanud välismaise sekkumise ohust 3. novembri presidendivalimiste eel.

Ameerika Ühendriikides läbiviidud uurimistest on selgunud, et Venemaa võimud sekkusid endale lojaalsete häkkerite abil ka 2016. aasta valimistesse.

Reutersiga rääkinud allikate sõnul hoiatas Microsoft kampaaniafirmat, et Vene valitsusega seotud häkkerid püüdsid SKDK töötajatelt õngitsuskirjadega kätte saada süsteemidesse tungimiseks vajalikke salasõnu. Ühe allika väitel ei ole siiski teada, kas ründajad püüdsid mõjutada Bideni kampaaniat või saada andmeid SKDK teiste klientide kohta.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: