Riigiteede teehoiukava finantsplaan näitab rahastuse kahanemist

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Tee-ehitus. Autor/allikas: Maanteeamet

Nelja aasta riigiteede teehoiukava finantsplaanist selgub, et iga aastaga riigiteede hoiuks planeeritud raha väheneb.

2020.-2023. aasta riigiteede teehoiukava finantsplaanist, mis on koostatud riigi eelarvestrateegiat arvesse võttes, selgub, et teehoiuks on aastate kaupa suunatud vastavalt 279,7 miljonit, 277,7 miljonit, 257,3 miljonit ja 209,3 miljonit eurot.

Andmetest on näha ka, et 2023. aastal on teedevõrgu arendamiseks planeeritud vaid 25,6 miljonit, samas 2022. aastal 82,6 miljonit eurot.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi avalike suhete osakonna nõunik Taavi Audo ütles ERR-ile, et need numbrid on juba tänaseks koroonast tingitult muutunud.

Seda, kas summades on oodata muutusi seoses peagi algavate riigi eelarvestrateegia 2021-2024 läbirääkimistega, ei osanud Audo öelda.

"Riigi eelarvestrateegia 2021-2024 läbirääkimisteks oleme lisataotlused esitanud ning tulemused selguvad septembri lõpuks, kui valitsus on riigi eelarvestrateegia läbirääkimised läbinud," sõnas Audo.

Maanteeameti finants- ja haldusosakonna juhataja Reet Reili ütles samuti, et nemad muutusi prognoosida ei oska, sest see selgub eelarveläbirääkimiste käigus.

Teehoiukava finantsplaan 2020-2023 

Toimetaja: Liisbeth Rats

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: