Ministeeriumi uuendatud lennupiirangute all on 22 Euroopa riiki ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Lennuk.
Lennuk. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) uuendatud nimekirja kohaselt ei tohi lennufirmad Eestist lennuliine avada 22 Euroopa riiki. Piirangud peaksid lõppema septembriga, valitsus koguneb aga piirangute tulevikku arutama tuleval neljapäeval.

Piirangu all olevate riikide hulka kuuluvad Andorra, Austria, Belgia, Bulgaaria, Hispaania, Holland, Horvaatia, Iirimaa, Island, Kreeka, Liechtenstein, Luksemburg, Malta, Monaco, Poola, Portugal, Prantsusmaa, Rootsi, Rumeenia, Šveits, Taani ja Tšehhi.

MKM lähtub sihtriikide lubamisel ja keelamisel teiste riikide haigestumise määrast, mis peab liini avamiseks olema 25 või vähem inimest 100 000 elaniku kohta viimase 14 päeva jooksul. Sihtriikide epidemioloogilise olukorra vaatab ministeerium üle iga reede pärastlõunal ning avab või piirab lennuliinide avamist vastavalt viiruse levikule.

Lennuliiklust võib praeguste piirangute järgi jätkata Itaaliasse, Küprosele, Leetu, Lätti, Norrasse, Saksamaale, Slovakkiasse, Sloveeniasse, Soome, Ungarisse ja Ühendkuningriiki.

Majandus- ja taristuminister Taavi Aas allkirjastas korralduse, mille järgi ei tohi Eestist avada lennufirmad Eestist lennuliine kõrge koroona haigestumisriskiga riikidesse maikuus ning algselt seatud piirangud peaksid kehtima 31. augustini.

Aas ütles kolmapäeval ERR-ile, et valitsus ei soovi olukorda, kus Eestist ei oleks võimalik enam lennata suurematesse sõlmjaamadesse, kuna need jäävad piirangute alustesse riikidesse. Valitsus koguneb lennupiirangute tulevikku arutama 27. augustil.

Mõningad lennupiirangud jäävad Aasa sõnul siiski jõusse, kuna olukord Euroopas ei anna muud võimalust ning oluline on Eestis haigestumine madalal hoida.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: