Maarjamäe kommunismiohvrite memoriaalile lisati 350 uut nime ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Aron Urb

Pühapäevasel Molotovi-Ribbentropi pakti aastapäeval mälestati Tallinnas Maarjamäel kommunismiohvreid. Memoriaali mälestusseinale lisandus 350 uut nime, kes on viimase aasta jooksul välja selgitatud. Tapetud Eesti ohvitseride mälestus-seinale pärja asetanud kaitseminister Jüri Luik rõhutas, et toonaseid sündmusi tuleb hoida meeles, et need kunagi ei korduks.

Memoriaali mälestusseinale lisandus 350 uut nime, kes on viimase aasta jooksul välja selgitatud. Tapetud Eesti ohvitseride mälestusseinale pärja asetanud kaitseminister Jüri Luik rõhutas, et toonaseid sündmusi tuleb hoida meeles, et need kunagi ei korduks, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Teoreetiliselt võiks lisanduda kümneid tuhandeid, sest et kümnete tuhandete inimeste saatus on meile teadmata. Kui me vähegi suudame nende saatuse kohta usutavat infot leida, siis saab ka nimesid siia kanda. Memoriaali ehitades on sellega arvestatud, et siin on pinda, kuhu saab uusi nimesid panna," rääkis Eesti Mälu Instituudi juhatuse esimees Meelis Maripuu.

Uute nimede seas oli ka Hilda Paapstel, kelle isa ja venna nimed juba ees ootasid. "Kuna minu vanaema isa ja vend on juba varem siin seinal, siis loomulikult me käisime kohe vaatamas ja arvasime, et ka õe nimi on siin, aga ei. Ja siis ma võtsin ühendust Eesti Mälu Instituudiga, et välja selgitada, kuidas oleks võimalik ka tema nimi siia saada ja nendega koostöös ja nad ise uurisid ka materjale ja leidsid viited sellele, et ta suri tõesti Magadanis," rääkis represseeritu pereliige Birgit Keerd-Leppik.

Mõrvatud Eesti ohvitseride mälestusseinale pärja asetanud kaitseminister Jüri Luik mälestas nii ühtlasi ka oma vanaisa, kelle nimi seisab seinal teiste tapetud ohvitseride seas.

"Me peame olema siin väga täpsed ja alati rõhutama, et selliste sündmuste puhul ei saa kunagi olla kindel, et nad ei kordu. Näeme praegu, kuidas Vene Riigiduumas arutatakse seaduseelnõud, mis tühistaks MRP hukkamõistmise. See on klassikaline näide sellest, kui oluline on mäletada neid kommunismi ja fašismi kuritegusid, mitte unustada, et nad mitte kunagi enam ei korduks," ütles Luik.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: