Toris hinnati Tori tõugu noorhobuseid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Tori tõugu noorhobuste üleriigilisel hindamisel olid hindamise all kahe kuni kolme aastased Tori tõugu täkud ja märad, osa võttis 21 hobust. Hobuste hindamine on üks osa tõuraamatu pidamisest ning Tori hobuste tõuraamatut on peetud 100 aastat.

Hobuste puhul hinnatakse välimust, milline on ta keha, pea, kael ja jalad. Liikumisel hinnatakse sammu elastsust ja pikkust ning kuidas selg samal ajal liigub. Galopis eelkõige seda, kui hästi on hobune tasakaalus, samuti vaadatakse hüpet.

Hobusekasvataja Andres Kallaste sõnul on eriti hea meel sellest, et viimase kahe aasta jooksul sündinud Tori tõugu hobused näitavad end väga heast küljest.

"See teeb hobusekasvatajatele just head meelt, et me ei ole kaotanud oma kultuuriväärtust ning loodame, et see tõug siin säilib veel sajandeid. Näituse parimaks tunnistati Albert ja see Albert oli meie vaateväljas juba tema sünnist saati, Tori tõugu uudsemast märaperekonnast põlvnev. Loodame, et ta jääb kasvandusse ja jätkab kuulsurikast traditsiooni siin edasi," rääkis Kallaste.

Kaheaastaseid hobuseid hinnati neljas arvestuses. Tori tõuraamatu universaalse suuna võitis Albert,  aretussuunas pärjati võitjaks täkk Freeboy ning mära First Lady Pärivere tallist. Märade universaalse suuna võitjaks tuli Hannuka Tori hobusekasvandusest.

Eesti hobusekasvatajate seltsi tegevdirektor Krista Sepa sõnul tuleb hoida seda ühte ajaloolist tõuraamatut, mis Tori hobusel on. "Tõuraamatus on meil ainult ligi tuhat Tori hobus, natuke peale, varssu saadakse ligi poolsada varssa ja need on nii väikesed arvud, et ma arvan, etTori hobune väärib rohkem häid peremehi ja Tori hobuse tõuraamat väärib esiletõstmist," rääkis ta.

Kui seekord toimusid hobuste hindamised traktorite ja liivavallide vahel ning vanas maneežis, siis varsti on olukord sootuks teistsugune. Tori hobusekasvanduses käib ulatuslik ehitus. Enamus kompleksi kuuluvaid hooneid on remondis. Tööd plaanitakse lõpetada veebruariks.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: