Ööpäevaga lisandus 19 uut koroonahaiget

{{1598341320000 | amCalendar}}
Kasutatud kaitsemaskid.
Kasutatud kaitsemaskid. Autor/allikas: ERR

Möödunud ööpäevaga lisandus 19 uut koroonahaiget, viimase 14 päeva haigestumus 100 000 elaniku kohta kerkis juba 9,6-le.

Terviseameti koroonakaardi järgi lisandus 13 uut juhtumit Ida-Virumaale.

Harjumaale lisandus kolm koroonaviirusesse nakatunut, Lääne-Virumaale ja Hiiumaale lisandus üks koroonaviiruse juht. Ühel juhul puudus positiivse testitulemuse andnul rahvastikuregistris märgitud elukoht.

25. augusti hommikuse seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi 11 inimest, juhitaval hingamisel ei ole ühtegi patsienti. Koju saadeti üks inimene ning avati üks uus COVID-19 haigusjuhtum.

Ida-Viru kahe koldega on seotud üle 30 haigusjuhu

Üheksa Ida-Virumaa juhtumit on seotud Estonia kaevanduse koldega, viis ööpäeva jooksul lisandunud viirusekandjat on kaevanduse töötajad ja neli töötajate lähikontaktsed. Estonia kaevanduses on kokku nakatunud 18 töötajat, neist kaks esimest viibisid meelelahutusasutuses Jõhvi Kelder. Lisaks on haigestunud 13 kaevanduse töötajate pereliiget ja tuttavat. Kuna kaks esimest Jõhvi Keldris nakatunud töötajat lähevad arvestuslikult Jõhvi Keldri kolde arvestusse, on Estonia kaevanduse koldega seotud hetkel 28 koroonaviiruse juhtu. 

Ida-Virumaa Jõhvi Keldri koldega on tänaseks seotud üheksa baari külastajat, kellest kaks on Estonia kaevanduse töötajad. Koldega on kokku seotud 15 inimest, neist  kuus on baaris viibinute pereliikmed ja tuttavad.

Lisaks tuvastati ööpäeva jooksul koroonaviirus Ojamaa kaevanduse kahel töötajal. Ojamaa kaevanduses hakkas viirus levima töötajalt, kes sai viiruse oma pereliikmelt.

VKG-st öeldi ERR-ile, et alates laupäevast kuni teisipäeva lõuna seisuga on ettevõttele teada kuus koroonapositiivset juhtumit Ojamaa kaevanduses.

"Kõik juhtumid on seotud ühe konkreetse jaoskonnaga ehk tegu on lokaalse juhtumiga ning töötajate kokkupuude teistega oli piiratud. Jätkame ulatusliku desinfitseerimisega (k.a. masinate), vahetuste üleandmine toimub kontaktivabalt," selgitas ettevõte, kuidas kavatsetakse tagada turvaline töökeskkond.

VKG lasi esmaspäeval testida 90 töötajat, kellest kaks osutus positiivseks. Kolmapäeval testitakse veel 120 töötajat.

"Selle nädala jooksul testime rohkem kui pool kaevanduse töötajatest. Tööle ei lase enne, kui testimine on tehtud ja tulemus on negatiivne," ütles VKG suhtekorraldusjuht Irina Bojenko.

Ojamaa kaevandust koroonaviiruse leviku tõttu VKG kinni panna ei plaani, vaid töö jätkub ja see korraldatakse ümber reservtöötajate abiga.

Ühe Ida-Virumaa haigusjuhu puhul oli nakkusallikaks reisil nakatunud tuttav, ühel juhul on nakatumise allikas selgitamisel. Lääne-Virumaa elanik sai viiruse lähikontaktist nakatunuga.

100 000 inimese kohta 9,6 nakatunut

Hiiumaa haigestumiste asjaolud on täpsustamisel, Harjumaa ühe juhu puhul on tegemist haige lähikontaktsega.

Tänaseks on haiglates lõpetatud 403 COVID-19 haigusjuhtumit  390 inimesega. Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 9,6.

Eestis on kokku tehtud üle 142 tuhande esmase testi, nendest 2294 ehk 1,6 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed.

Toimetaja: Urmet Kook, Rene Kundla, Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: