Ida-Viru koroonakollete lähikontaktseid võib olla 350

Eestis on viimasel ajal koroonaviirusega nakatunuid kõige rohkem Ida-Virumaal, kus praegu on viirus diagnoositud 57 inimesel, kellest viis on haiglas. Terviseameti hinnangul on arvatavaid lähikontaktis inimesi 350.

Kõik märgid näitavad terviseameti hinnangul seda, et Ida-Virumaal tõenäoliselt COVID-19 nakatunute arv suureneb. Levikut tahetakse tõkestada ettevõtete kaupa.

"Tervet Ida-Virumaad kindlasti lukku panna ei saa, aga me vaatame igat juhtumit eraldi ja asutusepõhiselt. Oleme soovitanud kõikidel ettevõtetel, kaasa arvatud riskiasutustel, nagu hooldekodudel, võimalikult vältida töötajate rotatsiooni, võimalikult vältida inimeste liikumist ja klientide liikumist. Ja kanda maske," ütles terviseameti Ida regiooni juhataja Marje Muusikus.

Kolme töötaja positiivse koroonaproovi tõttu sulges maanteeamet kaheks nädalaks Jõhvi, Narva ja Rakvere teenindusbüroo. Ühtlasi tühistas Virumaal kõik teooria- ja sõidueksamid.

"Täna-homme käivad meil kõik töötajad testimas. Vaatame tulemusi ja siis nad kindlasti lähevad ka kordustestimisele. Jälgime tervist ja jälgime olukorda ning konsulteerime terviseametiga, kas büroosid on võimalik enne avada või peavadki need kaks nädalat kinni olema," ütles maanteeameti klienditeenindusjuht Tatjana Portnova.

Eelmisel nädalal peatas töö Estonia kaevandus. Sealse koldega on seotud 28 inimest. Teisipäeval teatas kuuest nakatunust VKG Ojamaa kaevandus, kuid VKG suudab praegu tööd nii ümber korraldada, et kaevandust sulgeda pole vaja.

Uue kooli ehitamise tõttu õppeaastat asenduspinnal alustavas Jõhvi põhikoolis on haigestunud viis töötajat, neist kaks õpetajat. Nad said oma nakkuse teisest suurest koldest, baarist Jõhvi Kelder, millega seostatakse 15 nakatunut.

"Hetkeolukord on kahjuks selline, et oleme otsustanud, et kõikides haridusdusasutustes, sealhulgas ka huvitegevusega seotud haridusasutustes, algab kontaktõpe 7. septembrist," ütles Jõhvi abivallavanem Maris Toomel.

Jõhvis asuv riigigümnaasium plaanib koolitööd alustada tavarütmis.

Sarnaselt eelmise nakkuspiirkonna Tartuga on Jõhviski üheks nakkuse leviku lemmikpaigaks meelelahutuskohad. Seetõttu on politsei piiranud Ida-Virumaal öist alkoholimüüki.

Kui 57 koroonahaiget on Ida-Virumaal seoses viimase puhanguga, siis lisaks on siiamaani Ida-Viru keshaiglas ka kaks meremeest, kes jäid Eestisse augustikuu alguses Sillamäele tulnud laevaga. Üks neist viidi vahepeal haiglasse Tartusse, kuid nüüd on ta tagasi Ida-Virumaal.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: