Melania Trump rõhutas vabariiklaste kongressil perekonna olulisust ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Melania Trump vabariiklaste valimiskongressil.
Melania Trump vabariiklaste valimiskongressil. Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS/Kevin Lamarque

USA vabariiklaste valimiskongressi teise õhtu peateema oli võimaluste riik, kus räägiti majandusest, kriminaalõiguse reformist, usuvabadusest ja ka president Donald Trumpi välispoliitilistest saavutustest.

Teiste seas pidas kõne esimene leedi Melania Trump. Ta rõhutas perekonna olulisust, aga rääkis ka laste aitamisest, rassimeeleavaldustest, opioidikriisist ja koroonaviirusest. 

"Ma tean, et paljud inimesed on ärevuses ja mõned tunnevad abitust. Mu abikaasa administratsioon ei lõpeta võitlemist nii kaua, kuni kõigile on olemas tõhus ravim või vaktsiin," sõnas Melania Trump.

Välisminister Mike Pompeo kinnitas, et tänu president Trumpi tegevusele on USA kaitstud. Tema sõnul on president muutnud NATO tugevamaks, paljastanud Hiina türannia ja alandanud pingeid Põhja-Koreaga. Lisaks kiitis Pompeo Trumpi otsust viia USA saatkond Iisraelis Tel Avivist Jeruusalemma.

"Alles kaks nädalat tagasi vahendas president ajaloolist kokkulepet Iisraeli ja Araabia Ühendemiraatide vahel. See on kokkulepe, millest meie lapselapsed oma ajalooraamatutest loevad."

Pompeo kõne oli samuti lindistatud Jeruusalemmas, kus ta viibis ametlikul visiidil. Demokraadid kritiseerisid välisministrit öeldes, et ta kasutas oma ametivõimu kampaania tegemiseks.

"Administratsioon politiseeris Iisraeli teemat. See on hoolimatu. See on vastuolus meie riigi traditsioonidega. See on vastuolus korraldusega, mille ta andis välisministeeriumi töötajatele," Sõnas demokraadist senaator Cory Booker.

Õhtu üks olulisemaid teemasid oli majandus. Vabariiklased rõhutasid taaskord, et enne koroonaviirust oli USA ajaloolisel tõusuharjal. Lisaks mainiti, et Trumpi ametisse astumise järel alandati makse, vähendati tootmisregulatsioone, sõlmiti uusi kaubandusleppeid ja see kõik see aitas kaasa äritegevusele.

Kongressist osa võtnud ja seal kõne pidanud Maine'i osariigi kalur Jason Joyce ütles, et nii kaua, kuni Trump on president, on kaluriperekondadel tema toetus kindlasti olemas.

"Aga kui Biden võidab, siis teda kontrollivad keskkonnaäärmuslased, kes tahavad mööda hiilida pikaajalistest reeglitest ja kehtestada radikaalseid muudatusi, mis kahjustavad rannikukogukondi."

Samuti räägiti vabariiklaste kongressil kriminaalõigusreformist, abortide vastasest võitlusest, usuvabadusest ja naiste võimalustest tööturul.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: