Virumaal tuleb COVID-19 tõkestamiseks kokku eriolukorraaegne komisjon

Ailar Holzmann
Ailar Holzmann Autor/allikas: Ida päästekeskus

Terviseameti Ida regiooni juhataja Marje Muusikus, Ida päästekeskuse juht Ailar Holzmann ja Ida prefekt Tarvo Kruup kutsuvad neljapäevaks esmakordselt pärast eriolukorra lõppu kokku Ida-Virumaa omavalitsusjuhid, Lääne-Virumaa omavalitsuste liidu ning riigiasutuste esindajad, et leida võimalikke tõkkeid koroonaviiruse leviku peatamiseks.

Neljapäeval videosilla vahendusel koguneva COVID-19 komisjoni põletavamaks teemaks on koroonaviiruse leviku teise laine piiramine Ida-Viru maakonnas. Komisjoni tööd hakkab juhtima Holzmann, kelle sõnul loob informatsiooni ja ressursside süsteemne koordinatsioon oluliselt parema koroonaviiruse seire.

"Iga kriisi saab operatiivselt reguleerida vaid sidusas koostöös – antud hetkel eeldab meie koostöö riigi-, kohalike asutuste ja Virumaa elanikkonna ühist pingutamist," sõnas päästekeskuse juht.

Terviseameti Ida regiooni juhataja Marje Muusikuse sõnul on Ida-Virumaa olukord kriitiline ning see, kui kiiresti viirus kontrolli alla saadakse, sõltub suuresti kohalike elanike vastutustundest ning käitumisest. "Palume inimesi jätkuvalt järgida tervisameti soovitusi ning vältida rahvarohkeid kohti," ütles Muusikus.

Ida regionaalsest COVID-19 komisjonist võtavad osa kõik Ida-Virumaa omavalitsused, Lääne-Virumaa omavalitsuste liit, politsei- ja piirivalveamet, päästeamet, kaitsepolitseiamet, sotsiaalkindlustusamet, haridus- ja teadusministeerium, häirekeskus, Narva haigla, Rakvere haigla, Ida-Viru keskhaigla, Karell kiirabi ning terviseamet.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: