X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Tallink viib Helsingi-Riia liinile väiksema laeva, paneb Symphony seisma

Silja Serenade 2016. aastal.
Silja Serenade 2016. aastal. Autor/allikas: Mikael E/Wikimedia Commons

Tallink Grupp vahetab alates 16. septembrist Helsingi-Riia liinil opereeriva laeva Silja Serenade välja väiksema Baltic Queeni vastu ning peatab ka Silja Symphony ja Romantika kasutamise.

Silja Serenade saabub viimaselt Riia kruiisilt tagasi Helsingisse 13. septembril ja ettevõte peatab seejärel ajutiselt laeva opereerimise, teatas Tallink. Laeva opereerimise taasalustamine sõltub pandeemiaolukorra arengutest, riikidevaheliste reisipiirangute muutustest ning laevaliikluse riiklike toetuste otsustest.

"Oleme sunnitud Helsingi-Riia liinil opereeriva laeva välja vahetama, kuna meie jaoks ei ole majanduslikult tasuv jätkata sellel liinil Silja Serenade suuruse laevaga opereerimist nüüd, mil suveperiood on lõppenud ja prognoositavad reisijatearvud  sügistalviseks perioodiks on tunduvalt väiksemad," märkis Tallink Grupi juhatuse esimees Paavo Nõgene. 

Helsingi-Riia liini laeva vahetus tingib omakorda selle, et alles sellest nädalast taasavatud Tallinna-Stockholmi liinil ning ka Stockholmi-Riia liinil opereerib alates 6. septembrist ettevõtte laev Victoria I.

Alates 6. septembrist väljub Victoria I Tallinnast Stockholmi pühapäeviti, Stockholmist Riiga esmaspäeviti, Riiast Stockholmi teisipäeviti ja Stockholmist Tallinna kolmapäeviti. 

Pandeemiaolukorrast ja reisijatearvu vähenemisest lähtuvalt on ettevõte otsustanud alates 1. septembrist ajutiselt peatada ka ettevõtte laeva Isabelle opereerimise ning alates oktoobri algusest laevade Silja Symphony ja Romantika opereerimise kuni järgmise aasta 31. märtsini või kuni uute otsuste ja täiendavate teavitusteni ettevõttelt.   

Ettevõtte laevad Tallinna-Helsingi, Muuga-Vuosaari, Paldiski-Kapellskäri ja Turu-Stockholmi liinidel jätkavad praegu tavapärastes graafikutes. 

Tallink võtab muudatustest mõjutatud laevadele broneeringu teinud reisijatega ühendust esimesel võimalusel. 

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: