Tiit Land astus Tehnikaülikooli rektori ametisse

{{1598854560000 | amCalendar}}

Esmaspäeval toimus Tallinna Tehnikaülikooli uue rektori professor Tiit Landi inauguratsioonitseremoonia, kus rektor akadeemik Jaak Aaviksoo andis ameti üle.

Kohal olid Eesti kõrgkoolide rektorid, president Kersti Kaljulaid ning haridus- ja teadusminister Mailis Reps.

Inauguratsioonitseremoonial pani Tiit Landile rektori ametiketi kaela president Kersti Kaljulaid.

Tehnikaülikooli nõukogu valis professor Landi rektoriks mais ning tema esitajateks oli rühm Eesti Teaduste Akadeemia akadeemikuid.

Alates 2011. aastast on Tiit Land olnud Tallinna Ülikooli rektor. TTÜ rektori ametiaeg kestab viis aastat. Land ütles, et esimeseks ülesandeks on tehnikaülikoolile uue arengukava koostamine. Rektor soovib, et edaspidi saaksid tudengid senisest rohkem kogemusi ettevõtlusest.

"Rektoraadis alustab prorektorina ettevõtlusprorektor, kelle tegevus saab olema väga lai alates ettevõtluslepingutest, nende kvaliteedist. Aga läbivalt tudengitele suunatud ettevõtlusalane õpe - ma väga loodan ja soovin, et meil oleks rohkem ja rohkem tudengeid, kes juba õpingute ajal loovad ise ettevõtte, olgu see start up või mõni muu ettevõte ja suudaksid sellega edasi minna," rääkis Land.

 

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: