Teisipäevast saavad reisijad lennujaamas ja sadamas koroonateste anda

Foto: Siim Lõvi /ERR

Tallinna Lennujaamas ja sadamas saavad alates teisipäevast anda koroonateste kõrge nakatumusega riikidest saabuvad inimesed. Testi annavad ka need, kes osalevad nädalavahetusel toimuval Rally Estonial ja Ironmanil.

Riskiriikidest Eestisse saabujatel on valida, kas teha test ja oodata vastust ning teha nädala pärast uus test, teine võimalus on neil jääda kaheks nädalaks eneseisolatsiooni, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Lennureisijad, kes saabusid Tallinna öösel ja varajastel hommikutundidel veel testima ei pääsenud. Neil on nüüd võimalik testimispunkti tagasi minna ja test teha eraldi.

"Qualitase arstikeskus avas täna hommikul kell 8 siin Tallinna lennujaamas koroonatestimise punkti. Aga osa lennukeid tulid juba jah peale 12. Nende inimestega on võetud ühendust, nad on kutsutud testima ja paljud on juba käinud," rääkis Qvalitase arstikeskuse juhatuse esimees Tõnu Velt.

Eesti kodanikele on testimine tasuta, teistel tuleb testi eest maksta 67 eurot. Tulemusest teavitatakse ärgmisel päeval ja kuni selle ajani tuleb olla eneseisolatsioonis.

Testitakse ka lapsi, kuid Velti sõnul ei pääse negatiivse tulemusega lapsed siiski karantiinikohustusest.

Rally Estonial ja Ironmanil osalejatele on lennujaamas eraldi testimispunkt. Nendel võistlustel osalajetel tuleb anda test nii selles riigis, kust nad saabuvad kui ka Tallinnas.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: