Läti peaminister: Balti mull lakkab olemast

{{1599044100000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Uue koroonaviirusega nakatumise kasv lõpetab sisuliselt nõndanimetatud Balti mulli olemasolu, tunnistas kolmapäeval Läti valitsuse istungil peaminister Krišjanis Karinš.

Mai keskpaigast avasid Leedu, Läti ja Eesti üksteisele taas piirid, luues nn Balti mulli. Nende kolme riigi kodanikud ja elamisloaga isikud võisid vabalt naaberriike külastada.

Läti välisminister Edgars Rinkevics ütles kolmapäeval, et Leedu nakkuskordaja on nüüdseks 14 päeva jooksul 16,28 juhtu 100 000 elaniku kohta ja Eestil 14,72.

Rinkevicsi sõnul väljendasid naabermaade ametivennad muret seoses haigestumise hoogustumisega ja tundsid huvi, kas Läti soostub kehtestama ajutist korraldust ja loobub 14-päevase karantiini nõudest Leedust ja Eestist tulijatele.

Kui Läti sellega ei nõustu, peab valitsus lahendama küsimuse piirimeetmetest, näiteks Valgas/Valkas.

Karinš väljendas kahetsust, et varem saavutatud kokkulepetest hoolimata rakendasid riigid epidemioloogilise ohutuse meetmeid erinevalt, mistõttu nakatumine Eestis ja Leedus suurenes.

Karinši sõnul ei toeta ta 14-päevase karantiini nõudest loobumisest Leedust tulijatele. "Kuidas me saame õigustada eraldumisnõude mittekasutamist ühe riigi puhul, kui see ohustab meie tervist?" imestas peaminister.

Ta lisas, et piirikontrolliküsimus tuleb lahendada, mistõttu võidakse sel nädalal kutsuda kokku valitsuse erakorraline istung. 

Tervishoiuminister Ilze Vinkele oli peaministriga päri.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: