Läti lühendas välismaalt tulijate karantiini kümnele päevale

Kaitsemaskis reisija Riia lennujaamas.
Kaitsemaskis reisija Riia lennujaamas. Autor/allikas: SCANPIX / ZUMAPRESS.com

Läti valitsus otsustas teisipäeval tervishoiuministeeriumi ettepanekul lühendada välismaalt saabunutele kehtestatud karantiini nõuet kahelt nädalalt kümnele päevale, tehes hulga erandeid.

14-päevast karantiini nõutakse endiselt COVID-19-ga nakatunud isikuga ühenduses olnutelt, õppe-, hooldus ja raviasutuste töötajatelt, kes puutuvad teiste inimestega otseselt kokku nagu õpetajad ja arstid.

Inimesed võivad välismaalt tulles teha kaheksandal päeval COVID-19 testi, ja kui see on negatiivne, siis minna 11. päeval tööle.

Läti haiguste ennetamise ja kontrolli keskuse osakonnajuhataja Jurijs Perevoščikovs ütles valitsusele, et uuringute kohaselt piisab kümnepäevasest karantiinist.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: