TÜ kliinikumi uueks juhiks valiti Priit Perens

{{1599136320000 | amCalendar}}
Foto: SCANPIX/EKSPRESS MEEDIA/Rauno Volmar

Tartu Ülikooli kliinikumi uueks juhiks valiti endine Swedbanki Balti juht Priit Perens.

Neljapäeval valis Tartu Ülikooli kliinikumi nõukogu kliinikumile uue juhi. Tartu Postimehe teatel oli lõppvalikus kolm kandidaati: endine pangajuht Priit Perens, ning kliinikumi töötajad arst-õppejõud Alar Irs ja kirurg Tanel Laisaar.

Kliinikumi nõukogu esimees Tartu linnapea Urmas Klaas ütles ERR-ile, et Perens osutus valituks, sest tal on pikaajaline ja põhjalik juhtimiskogemus.

"Ta on vedanud eest mitmed struktuurireforme nii Eestis kui ka rahvusvahelistes ettevõtetes ja tema teadmised ja oskused kindlasti on väga vajalikud TÜ kliinikumi juhtimisel," sõnas Klaas.

Klaasi sõnul oli Perensil kogu nõukogu toetus ning uus juht hakkab kuus saama 8500 eurot palka.

"Kõik nõukogu liikmed pidasid Priit Perensit heaks kandidaadiks ja viis liiget seadsid ta esimeseks eelistuseks," ütles Klaas.

Priit Perens ütles ERR-ile, et otsustas kohale kandideerida, kuna kliinikum on tervele riigile oluline asutus ning ta oskaks oma juhtimiskogemusega seda edasi viia.

"Kliinikum on aasta alguses alustanud juhtimisstruktuuri reformi ettevalmistamisega. Minu nägemus on see, et astun protsessi sisse ja hakkan seda edasi viima," selgitas uus juht.

Perens ütles, et praeguseks on juba ära tehtud suur töö ning ta aitaks seda samamoodi jätkata.

"Minu kogemused meditsiiniga ei ole väga suured, küll on aga suured minu kogemused suurte organisatsioonide juhtimisega, nende ümberkorraldusega, motiveerimisega ja töö inimestega," ütles Perens.

Perens töötas 2008. aastast 2014. aastani Swedbank Eesti tegevjuhina ning 2015. aastast 2017. aastani oli ta Swedbanki Balti panganduse juht. Kuni 2019. aastani oli ta Swedbanki Baltikumi pankade nõukogu liige.

Lisaks on Perens lõpetanud Tartu Ülikoolis majandusküberneetika eriala cum laude ning õppinud Tartu Ülikooli doktoriõppes majandusfilosoofiat. Aastast 2017. aastast on ta ka haigekassa nõukogu liige.

Uuele ametikohale asub Perens 1. oktoobril.

Toimetaja: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: