Kõlvart: võimalik, et "kollast stsenaariumit" tuleb rakendada lähiajal

{{1599454860000 | amCalendar}}
Mihhail Kõlvart
Mihhail Kõlvart "Terevisioonis". Autor/allikas: ERR

Võimalik, et koroonaviiruse leviku tõkestamise "kollast stsenaariumit" tuleb Tallinna linna asutustes rakendada juba lähiajal, ütles Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart ETV hommikusaates "Terevisioon".

"Arvan, et kollast stsenaariumi tuleb rakendada juba lähiajal. Ja mitte ainult koolides vaid kogu linnasüsteemis," ütles Kõlvart saatejuhi küsimusele vastates.

"Kollane stsenaarium" tähendaks koolide puhul hajutatud õpet.

Praegu on Tallinnas kaks kooli, kus on valmisolek hajutatud õpet rakendada. Kõlvart selgitas, et eesmärk on sajaprotsendilist distantsõpet igati vältida. Algkoolilapsed peaksid tema sõnul igal juhul koolis käima.

Kõlvart märkis samas, et käituda tuleks nagu oleks juba tegemist viiruse leviku teise lainega. "On õige aeg ennetusmeetmeteks."

"Keegi ju ei soovi, et tuleks taas kevadine eriolukord. Tuleb ennetusmeetmeid rakendada," selgitas linnapea. Ühistranspordis, poodides võiks tema sõnul maske kanda.

Valgusfoorisüsteem on mõeldud linna asutustele

Kõlvart täpsustas hiljem ERR-i uudisteportaalile, et nii-öelda valgusfoori süsteem on mõeldud Tallinna linna asutustele ja koolidele.

"Roheline stsenaarium on peaaegu nagu tavaelu, aga samas on eeldus, et näiteks ruume puhastatakse tihedamini ja koosolekute puhul on inimesed rohkem hajutatud," selgitas Kõlvart.

Kollase stsenaariumi puhul tuleks klienditeeninduses kasutada isikukaitsevahendeid ning koosolekuid tuleks läbi viia minimaalse osalusega, ehk kuni 10 inimest, rääkis meer. Lähetused oleks keelatud, koolitusi ei toimu, töökord toimub vahetustega või osalise kaugtööna.

Kõlvarti sõnul tähendaks punane stsenaarium riigi poolt kehtestatud eriolukorda või karantiini. "Siis oleks ametnikel peamiselt kodukontor. Ja see tooks kaasa veel mitmeid rangeid piiranguid ja nõudeid," lausus Kõlvart.

Kõlvart märkis, et erinevate asutuste puhul on võimalik rakendada erinevaid stsenaariumeid eriaegselt.

Ta ütles, et valmisolek kollasele stsenaariumile üleminekuks peab olema igal linna asutusel juba sellest nädalast. "Ma näen vajadust rakendada kollast stsenaariumit ennetusmeetmena," ütles Kõlvart.

Linnapea sõnul peab see toimuma sellisel viisil, et see puudutaks linnasüsteemi ametnikku, aga ei mõjutaks kodanikule osutatava teenuse kvaliteeti.

Esmaspäeval arutab Kõlvart teemat ka linnavalitsuse istungil. Siis selgub, mis asutuste puhul kollast stsenaariumit rakendatakse.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: