X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Lastevanemate liit on praegu distantsõppele ülemineku vastu

Koolitund
Koolitund Autor/allikas: ERR

Eesti lastevanemate liidu (ELVL) hinnangul ei tasuks koolide distantsõppele suunamisega kiirustada, kuna kevadise kodusõppe mõjud olid nii lastele kui nende vanematele rängad.

Tundub, et Tallinna linnavalitsuse otsus koolides piirangud kehtestada oli enneaegne ning lähtuda tuleks eelkõige spetsialistide soovitustest, ütles ELVL-i juhatuse esimees Aivar Haller neljapäeval "Terevisioonis".

Viitele, et teadusnõukoja juhi Irja Lutsari hinnangul on Tallinna otsus ülereageerimine, vastas Haller, et on selle seisukohaga sajaprotsendiliselt nõus.

Täna tundub, et see otsus oli ennatlik ja nii karmideks sammudeks ei ole veel alust, leidis ta.

"Oleme seda meelt, et iga kool peaks saama (distantsõppele ülemineku - toim.) ise otsustada, lähtudes spetsialistide nõuannetest," rõhutas Haller.

Lastevanemate liidu juht rääkis ka, et liit saab lapsevanematelt rohkelt koroonaviiruse-teemalisi pöördumisi. "Meie vastus nende küsimustele on, et arutage asja oma kooli lapsevanemate ja juhtkonnaga ja arutage rahulikult," rääkis Haller. "Kui viroloogiaprofessor (Lutsar - toim.) midagi ütleb, siis tasuks lähtuda temast, mitte poliitikutest, kes võivad tegutseda muudest asjaoludest ajendatuna," lisas ta.

Haller põhjendas vastuseisu distantsõppe taaskäivitamisele sellega, et kevadine kodusõpe mõjus nii lastele kui nende vanematele rängalt.

"Me elasime kevade üle, aga ma ei julge väita lastevanemate liidu poolt, et see oli edukas. See oli võitlus ellujäämise nimel - see oli stress, mida kogesid nii lapsed kui vanemad. Ja seda teavad ainult need, kes selles olid," rääkis ta.

Mida kauem suudame hoida loomulikku kulgemist, seda vähem stressi tekib. Kui suudame üleminekut uude faasi pidurdada, siis see hoiab stressi madalamal, leidis ta.

Halleri hinnangul võivad kevadise distantsõppe mõjud ulatude aastatesse.

"Lastevanemate liidu põhiline mure on ekraanid - kevadine olukord normaliseeris olukorra, mis ei ole loomulik. Liigne ekraanide taga olek on põhimure. Lapsed õpivad väga kiiresti ja saavad hakkama, aga mis selle hind on?" rääkis Haller ja rõhutas, et sellise õppekorralduse mõju võib ulatuda aastate taha.

"Ma pole väga kindel, kumb on tervislikum - kas distantseerumine ja ekraanide taga istumine või teadik liikumine ruumis," tõdes ta.

"Hirm ei ole hea nõuandja, võib-olla peaksime nüüd nutikamalt tegutsema," leidis Eesti lastevanemate liidu juht.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: