Lutsar: Tallinna meetmed on ebaproportsionaalsed

Irja Lutsar
Irja Lutsar Autor/allikas: Kairit Leibold/ERR

Teadusnõukoja juht Irja Lutsar peab Tallinna linnavalitsuse uusi koroonameetmeid üllatavateks ja ebaproportsionaalseteks - selle asemel, et mitte ühegi haigestunuga koolidele piiranguid seada, tulnuks karmistada piiranguid erapidudele, kust on viimased kolded tekkinud.

"Minu jaoks oli see väga suur üllatus. Minu isikliku arvamuse kohaselt ei ole see küll õige meede. Me peaksime kasutama meetmeid seal, kus nakatumine levib ja panema kinni neid," sõnas Lutsar.

Ta tõi välja, et Tallinnas on uued kolded olnud erapidudega, mistõttu tulnuks linnal oma teravik sinna suunata.

"Kui Tartus levis haigus ööklubides, siis oli just nende kinnipanek tõhus meede. Tallinnas pole viirus ööklubides levinud, küll aga erapidudel. Esimene meede linna poolt oleks pidanud olema erapidude reguleerimine. Minu arusaamine on, et enne töö ja mitte lõbu. Aga praegu paistab nii, et paneme töö kinni, et jääks rohkem aega lõbustusteks õhtul." 

Lutsar lisas, et tervikuna on ka praegused Eesti ja ka Tallinna näitajad madalad ja Tallinna meetmed seetõttu ebaproportsionaalsed.

"Jah, Tallinna numbrid on kõrgemad kui olid kevadel, aga kevadel oli ka teine olukord. Tagantjärele vaadates said kevadel mingid asjad liiga vara kinni pandud. Me peame väga ratsionaalselt suhtuma ja tegema vaid piiranguid, millega oleme võimelised kolm-neli aastat elama," sõnas Lutsar.

Rääkides linnapea maskide kandmise üleskutsest, ütles Lutsar, et maske peaksid kandma need, kes on määratud isolatsiooni või kelle lähedaste seas on viiruse kandja. Samuti võimalusel ühistranspordis.

Lutsare sõnul hakkab teadusnõukoda veel kolmapäeval arutama mõõdikuid, mis oleks optimaalne piir tänastes oludes.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: