Läti majandusminister tõstaks nakkuspiiri 25 juurde

Valga-Valka.
Valga-Valka. Autor/allikas: ERR

Läti peaminister Krišjanis Karinš väljendas teisipäeval valitsuse istungil kahtlust majandusministeeriumi ettepaneku suhtes tõsta koroonaviiruse nakatumisnäitaja, mille puhul riigipiirid avatuks jäävad praeguselt 16 juhtumilt 100 000 inimese kohta 25 juhtumile.

Peaministri sõnul ei ole see poliitiline, vaid epidemioloogiline küsimus.

"Kui see oleks poliitiline küsimus, siis võiksime küsida, miks mitte 50 või 100. Aga epidemioloogide jaoks on see arv otseselt seotud nakkusohu piiramisega," ütles ta.

Siseminister Sandis Girgens toetas samas majandusministeeriumi soovitust, öeldes, et ministrid peavad arvestama kõigi sektoritega. Enamikus Euroopa riikides on ülempiir 18-19 ning Läti peaks konkurentsivõime säilitamiseks ka enda oma tõstma, ütles ta.

Tervishoiuminister Ilze Vinkele ei poolda majandusministeeriumi ettepanekut, sest tema sõnul muudab see COVID-19 vastu võitlemise strateegia keerulisemaks. Keskkonnaminister Juris Puce on tervishoiuministriga ühes leeris.

Majandusminister Janis Vitenbergs selgitas, et ettepaneku taga on koroonapiirangute negatiivne mõju peaaegu kõigile majandussektoritele.

Praegu Lätis kehtivad reeglid nõuavad 14 päevaks eneseisolatsiooni jäämist, kui tullakse riigist, kus nakkuse juhtumite arv 100 000 elaniku kohta on üle 16.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: