Tallinki suuromanik hakkab Margus Linnamäega ravimiäris konkureerima

Tallinki suuromanik, AS Infortar on sisenenud ravimite ja apteegikaupade hulgimüügiärisse ning nii hakatakse konkurentsi pakkuma Margus Linnamäe samas valdkonnas tegutsevale ettevõttele Magnum, kirjutab Äripäev.

"Turu avanemine loob uusi võimalusi ja ruumi uutele turuosalistele," selgitas ajalehele Infortari juhatuse liige Eve Pant, miks on loodud uus ravimiäris tegutsev tütarfirma Farmatar. "Enne koroonakriisi veebruaris asutasime ravimite ja apteegifirmade hulgimüüja Farmatar, juunis saime ravimiametilt tegutsemislitsentsi ning oleme nüüd suvel protsessiga edasi läinud."

Kogemust annab ettevõtmisele endise Ülikooli Apteegi grupi juhi Jaana Pütsepa kaasamine Farmatari juhatusse.

Farmatari tooteportfelli hakkavad Äripäeva teatel kuuluma retsepti- ja käsimüügiravimid, apteegikosmeetika, meditsiiniseadmed, toidulisandid, isikukaitse- ja hügieenivahendid.

Suurimad hulgimüüjad, kellega Infortari tütarfirma konkureerima hakkab, hoiavad enda käes 79 protsenti inimestele mõeldud ravimite turumahust. Nendeks on Margus Linnamäele kuuluv Magnum Medical OÜ, tema vennale Aivar Linnamäele kuuluv Apteekide Koostöö Hulgimüük ning Tamro Eesti OÜ, mis omab Benu apteeke. Margus Linnamäele kuuluv Magnum teeb kogu sisseostu- ja hulgilaoteenuse ära ka oma venna Aivar Linnamäe ettevõtte Apteekide Koostöö Hulgimüük eest.

"Minu poole tegelikult pöördusid eelmise aasta lõpul sõltumatud, veidi rahulolematud proviisorid ja ootasid turu muutusi ja ootasid uusi tegijad. Nüüd olemegi tegutsenud suvel, et saada võimalikult esialgu apteegile esmaseks hulgimüügipartneriks," rääkis Pütsepp "Aktuaalsele kaamerale".

Varem Ülikooli Apteegi gruppi juhinud Pütsepa sõnul soovib Farmatar pakkuda apteekidele ravimeid, mille turu jõudmisest on eelkõige huvitatud patsiendid, mitte hulgimüüjad.

"Me ostime ka eristuvat valikut, et meie soov on rahuldada patsiendi vajadust. Valiku kujunemisel arvestame kindlasti väga palju proviisorite soovidega. Ravimiturul on kindlasti ruumi uutele tegijatele," ütles Pütsepp.

Suurima ravimete hulgimüüja ja Aphoteka apteegiketi omaniku Magnumi Medicali hinnangul on konkurents Eesti turul on ainult tervitatav. Ettevõtte üks juhte Janno Kurg ütles, samas pole selge, kuidas uued tulijad turgu mõjutavad.

"Raske on ette kujutada, et Magnum tarnib 15 000 toote, mis on siis ravimid ja mitteravimid, ehk siis sisuliselt kõik müügiloaga ravimid on meil portfellis olemas. Et saab kindlasti olema huvitav näha, mis nende erilisus saab turul olema. Hulgimüüjaid Eestis on üle 60. Et raske nagu ennustada ravimiihindadele mõju aga noh võibolla konkurents ikkagi käsimüügis, mitteravimis võibolla aitab siis kaasa," ütles Kurg.

Allikas: Äripäev

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: