Jesse laseb uurida vendade Linnamäede toimetamist ravimiturul

Aivar Linnamäe apteegiketi kaup Magnumi laos.
Aivar Linnamäe apteegiketi kaup Magnumi laos. Autor/allikas: ERR

Sotsiaalministeeriumi terviseala asekantsler Maris Jesse palub konkurentsiametil uurida, milliste hindadega vendade Margus ja Aivar Linnamäe firmad teevad ravimite hulgimüügiturul tehinguid, ning anda hinnang, kas neil on turgu valitsev seisund, kirjutab Õhtuleht.

"Sotsiaalministeerium on täheldanud, et Apteekide Koostöö Hulgimüük OÜ on töötajate arvu arvestades ebaproportsionaalselt suure turumahuga, võrreldes teiste ravimite hulgimüügiga tegelevate ettevõtetega," kirjutas Maris Jesse 11. septembril konkurentsiametile saadetud kirjas, kus palus ametil hinnata Apteekide Koostöö Hulgimüük OÜ seotust teiste ravimite hulgimüügiga tegelevate ettevõtetega (sh ka sisseostetavate põhiteenuste kaudu) ning anda hinnang, kas teenuseid ostetakse võrreldavate turuhindadega.

Jesse palub ametilt hinnangut, kas on olemas risk, et teenuste sisseostu kaudu seotud ettevõtjate vahel ei esine tegelikku konkurentsiolukorda ning kas seetõttu võib olla oht, et turul on läbi omavahelise tiheda seotuse ja kokkulepete turgu valitsevas seisundis ettevõtjad.

Apteekide Koostöö Hulgimüük OÜ kuulub 47 protsendi ulatuses Eesti ühe mõjukama ärimehe, muu hulgas ravimite hulgimüüja Magnum Medicali OÜ omaniku Margus Linnamäe vennale Aivar Linnamäele, kuid 49 protsendi tegelik kasusaaja pole teada, vaid omaniku kohale on märgitud "SEB/EVLI BANK PLCS CLIENTS ACCOUNT FINNISH DOMICILES".

Turgu valitseva seisundi kuritarvitamise eest näeb seadus ette kuni 400 000-eurose trahvi.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: