Ööpäevaga lisandus 15 koroonahaiget, nakatumisnäitaja on 20,7 ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Koroonatestimine piiril.
Koroonatestimine piiril. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Möödunud ööpäeva jooksul lisandus Eestis tervisameti andmetel 15 uut koroonahaiget. Haigestumisnäitaja jäi eelmise päevaga võrreldes samaks ning on neljapäeva hommiku seisuga 20,69

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 1903 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, millest 15 testi tulemus osutus positiivseks.

Rahvastikuregistri andmete järgi laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusesse nakatumine tuvastati seitsmel inimesel. Ida-Virumaale laekus kuus uut positiivset testi tulemust ja Pärnumaale üks.  Ühel juhul puudus positiivse proovi andnul rahvastikuregistris registreeritud elukoht.

Harjumaale (kõik Tallinna) ööpäevaga lisandunud seitsmest haigusjuhust on neljal juhul tegemist varasema nakatunu lähikontaktsetega. Ülejäänud nakatumiste asjaolud on hetkel veel täpsustamisel.

Perioodil 8.–9. september lisandunud haigusjuhtudest oli kahel korral tegemist sissetoodud  juhtudega (India ja Ungari), neljal juhul oli haigestumine seotud kohvikus peetud sünnipäevaga ja seal viibinud isikutega ning seitsmel juhul oli tegemist nakatumisega pere-ja töökontaktide kaudu.

Terviseameti põhja regionaalosakonna jälgimisel on viis aktiivset kollet, millest Nõmme Kalju koldega on seotud 15, 21. augusti Viimsepäeva katedraali klubiürituse koldega 10, Gourmet Coffee koldega 16 ning muusika koldega kuus. Töökohal haigestumise koldega on kokku seotud kaheksa haigusjuhtu.

Kokku on seoses koroonaviiruse levikuga terviseameti Põhja regionaalosakonna jälgimisel 912 inimest, kellest 163 on haigestunud.

Ida-Virumaale lisandus  kuus uut juhtu. Viiel juhul on tegemist nakatumistega töökohas, ühel juhul on tegemist varasema nakatunu lähikontaktsega. Kokku on Ida regioonis viis aktiivset kollet, millest suurim on 57 haigestunuga (neist 31 on töötajad ja 26 töötajate lähikontaktsed)  nii-öelda Estonia kaevanduse kolle.

Suurbritanniast sissetoodud koroonaviiruse koldega on seotud 15, Ojamaa kaevanduse koldega üheksa ning Viru vangla koldega viis haigusjuhtu (kolm töötajat ja kaks töötaja pereliiget). Töökoha koldega nr 1 on neljapäeva hommiku seisuga seotud viis inimest ja töökoha koldega nr 2 kuus isikut (nendest neli töötajat ja kaks pereliiget).

Ida regionaalosakonna jälgimisel on 448 inimest, kellest on 62 haigestunud.

Lõuna regioonis on neljapäeva hommiku seisuga kolm kollet – perekondlik nakatumine (kuus inimest), Võru sünnipäev (16 inimest, kellest üks on Lääne regionaalosakonna jälgimisel) ja Itaalia reisi kolle (üheksa haigestunut, viis neist on  Lääne regionaalosakonna jälgimisel).

Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on koroonaviirusega seoses 291 inimest, kellest 34 on haigestunud.

Pärnumaal registreeritud juhtumi puhul on tegemist varasema nakatunu lähikontaktsega. Lääne regionaalosakonnas on jälgimisel 27 inimest, kelles üheksa on haigestunud.

Koroonaviirusega vajab haiglaravi üheksa inimest

10. septembri hommikuse seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi üheksa inimest, juhitaval hingamisel on üks  patsient. Koju ei saadetud ööpäeva jooksul ühtegi inimest, uusi COVID-19 haigusjuhtumeid avati kaks.

10. septembri seisuga on tervenenud 2215 inimest. Eestis on kokku tehtud ligi 166 000 esmast testi, nendest 2600 ehk 1,6 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed.

Ida-Viru keskhaigla töötajate seas viis nakatunut

10. septembri seisuga on tuvastatud viis koroonaviirusesse nakatanud Ida-Viru keskhaigla (IVK) patoloogiateenistuse töötajat. Haigla jätkab tavapärast tööd vaatamata ühe üksuse töötajate haigestumisele koroonaviirusesse. 

Teenistuse töö on korraldatud ümber. Lähikontaktsed töötajad on suunatud eneseisolatsiooni. Haigestunud töötajad pole patsientidega kokku puutunud, patoloogiateenistus asub eraldiseisvas hoones, teatas IVK.

Haigla jätkab tavapärast patsientide teenindamist – haiglas kehtib külastuskeeld ning maskide kandmise kohustus.

Tallinna lisandub kaks koroonatestimise punkti

Neljapäeval avatakse Tallinnas lauluväljaku Mäe väravas taas koroonatestimise telk, kus proove võtavad Medicumi meditsiiniõed.

Reedel avatakse Haabersti linnaosas Saku Suurhalli vasakpoolsel küljel Synlabi punkt.

Telkides on võimalik anda proove nii autoga läbi sõites kui jala saabudes. Rangelt soovituslik on tulla maskiga ja rahva kogunemise vältimiseks täpsel ajal.

Mõlemasse punkti saab proovi andma perearsti saatekirjaga, mille alusel Medicumi ja Synlabi mehitatud kõnekeskus ühendust võtab ja aega pakub.

Täiendavalt avatavate punktidega peaks lühenema testile pääsemise aeg, mis on viimasel nädalal kasvanud seoses mitme koldega Tallinnas, märkis terviseamet.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: