Ööpäevaga lisandus 25 koroonahaiget, nakatumisnäitaja 24,61

{{1600154220000 | amCalendar}}
Koroonaviiruse test.
Koroonaviiruse test. Autor/allikas: Pixabay

Möödunud ööpäevaga analüüsiti Eestis 2259 koroonatesti, millest 25 osutusid positiivseks. Eesti haigestumusnäitaja 100 000 elaniku kohta on 24,61 (ööpäev varem 24,30).

Harjumaale lisandus 12 (neist 11 Tallinna), Ida-Virumaale kuus, Tartumaale neli, Saaremaale ja Lääne-Virumaale mõlemasse üks positiivne. Ühel haigestunul puudus sissekirjutus.

Haiglaravil on 19 patsienti, neist juhitaval hingamisel üks ja intensiivravil üks inimene.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 24,61. Ööpäev varem oli see 24,30. Nii väike tõus on seletatav asjaoluga, et nakatumine hakkas kasvama ca kahe nädala eest ehk kui uute nakatunute arvud jäävad 20-25 vahele, siis 14 päeva üldstatistikat need enam väga ei muuda.

Koroonakaardi andmetel on aktiivseid haigusjuhte praegu 327.

Uued juhtumid ja kolded piirkonniti

Harjumaa uutest nakatumistest kahel juhul on tegemist Tuneesiast ja Prantsusmaalt sisse toodud juhtumitega, neljal juhul on tegemist varasemate haigete lähikontaktsetega ja ühel juhul toimus nakatumine lasetaias. Ülejäänud nakatumiste asjaolud on veel täpsustamisel.

Ajavahemikus 13.-14. september lisandunud haigusjuhtudest oli ühel juhul tegemist sisse toodud haigusega (Poola) ja kahel juhul oli tegemist varasemate haigestunute lähikontaktsetega.

Terviseameti Põhja regionaalosakonna jälgimisel on kuus aktiivset kollet, millest Nõmme Kalju koldega on seotud 17, Viimsepäeva katedraali klubiürituse koldega kümme, Gourmet Coffee koldega 23 ning muusika koldega seitse. Töökohal haigestumise koldega on kokku seotud kaheksa haigusjuhtu. Tallinna Männi lasteaia koldes on nakatunuid kokku kaheksa.

Kokku on seoses koroonaviiruse levikuga terviseameti Põhja regionaalosakonna jälgimisel 1124 inimest, kellest 189 on haigestunud.

Ida-Virumaale ja Lääne Virumaale lisandunud uute juhtumite puhul oli kolmel juhul tegemist nakatumistega tutvuskonnas, ülejäänud juhtumite nakatumiste asjaolud on veel välja selgitamisel.

Kokku on Ida regioonis seitse aktiivset kollet, millest suurim on 57 haigestunuga Estonia kaevanduse kolle. Ühendkuningriigist sisse toodud koroonaviiruse koldega on seotud 16, Ojamaa kaevanduse koldega üheksa ning Viru vangla koldega viis haigusjuhtu.

Kohtla-Järve töökoha koldega on teisipäevahommikuse seisuga seotud üheksa inimest, Sillamäe töökoha koldega 11 inimest. Teisipäevast lisandus nn tutvuskonna kolle, kus on nakatunud 11 inimest. Ida regionaalosakonna jälgimisel on 329 inimest, kellest on haigestunud 71.

Tartumaale lisandunud nelja juhtumi puhul on tegemist inimestega, kes osalesid 1. septembril rahvarohkel matusel, kust on teada juba mitu nakatunut. Lõuna regioonis on praeguse seisuga neli kollet – Võru sünnipäev (21 inimest), Itaalia reisi kolle (üheksa haigestunut), tudengi kolle (viis inimest) ja Orava kolle (6 inimest). Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on koroonaviirusega seoses 390 inimest, kellest 41 on haigestunud.

Rahvastiku registri andmetel Saaremale lisandunud positiivse testi tulemusega inimese tegelik elukoht on Võrumaal ja juhtum läheb üle Lõuna regionaalosakonnale. Lääne regionaalosakonnas on jälgimisel 37 inimest, kelles kaheksa on haigestunud.

 

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: