Ööpäevaga lisandus 36 nakatunut ja nakatumisnäitaja on nüüd 25,66

Koroonaviiruse testimine laboris.
Koroonaviiruse testimine laboris. Autor/allikas: ERR

Möödunud ööpäevaga analüüsiti Eestis 2432 koroonatesti, millest 36 osutusid positiivseks. Eesti haigestumusnäitaja viimase 14 päeva jooksul 100 000 elaniku kohta on 25,66 (ööpäev varem 24,61).

Rahvastikuregistri andmete kohaselt laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Ida-Virumaale, kus koroonaviirusesse nakatumine tuvastati 19 inimesel. Harjumaale laekus kümme uut positiivset testitulemust, Lääne-Virumaale kaks, Võrumaale üks, Tartumaale üks ja Saaremaale üks. Kahel juhul puudus positiivse proovi andnul rahvastikuregistris registreeritud elukoht.

Harjumaa juhtumid lisandusid kõik Tallinnasse, siia ööpäevaga lisandunud kümnest haigusjuhust on kahel juhul tegemist varasemate haigete kontaktsetega ja ühel juhul andis positiivse testi haiglaravile saabunu. Ülejäänud nakatumiste asjaolud on hetkel veel täpsustamisel.

Perioodil 14.-15. september lisandunud haigusjuhtudest oli kahel juhul tegemist Tuneesiast ja Prantsusmaalt sisse toodud juhtumitega, viiel juhul oli tegemist varasemate haigestunute kontaktsetega ja ühel juhul toimus nakatumine lasteaias. 

Terviseameti põhja regionaalosakonna jälgimisel on kuus aktiivset kollet

Kuues koldest Nõmme Kalju koldega on seotud 17, 21. augusti Viimsepäeva katedraali klubiürituse koldega kümme, Gourmet Coffee koldega 23 ning muusika koldega seitse. Töökohal haigestumise koldega on kokku seotud kaheksa haigusjuhtu. Tallinna Männi lasteaia koldes on nakatunuid kokku kaheksa.

Kokku on seoses koroonaviiruse levikuga terviseameti põhja regionaalosakonna jälgimisel 1139 inimest, kellest 190 on haigestunud.

Koroonaviirus avastati ka Tapa sõjaväelasel

Ida-Virumaale lisandunud 19 uue juhtumi puhul on 12 juhul tegemist lähikontaktsetega. Lääne-Virumaa ühe juhtumi puhul on tegemist Tapal resideeruva sõjaväelasega.

Ülejäänud juhtumite nakatumiste asjaolud on veel väljaselgitamisel. Kokku on ida regioonis seitse aktiivset kollet, millest suurim on 57 haigestunuga Estonia kaevanduse kolle. Ühendkuningriigist sissetoodud koroonaviiruse koldega on seotud 16, Ojamaa kaevanduse koldega üheksa ning Viru vangla koldega viis haigusjuhtu.

Kohtla-Järve töökoha koldega on seotud üheksa inimest, Sillamäe töökoha koldega on seotud 11 inimest. Tutvuskonna koldes on tänahommikuse seisuga 15 inimest. Ida regionaalosakonna jälgimisel on 348 inimest, kellest on haigestunud 90.

Lõuna regioonis on jälgimisel neli kollet

Tartumaale ja Võrumaale lisandunud kahe juhtumi puhul on tegemist varasemate nakatunute lähikontaktsetega. Lõuna regioonis on tänahommikuse seisuga neli kollet – Võru sünnipäev (22 inimest), Itaalia reisi kolle (üheksa haigestunut), sõpruskonna kolle (viis inimest) ja Orava kolle (kuus inimest). Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on koroonaviirusega seoses 315 inimest, kellest 46 on haigestunud.

Rahvastikuregistri andmetel lisandus Saaremale üks positiivne testi tulemus, nakkusallikas on hetkel selgitamisel. Lääne regionaalosakonnas on jälgimisel 34 inimest, kelles üheksa on haigestunud.

Seoses koroonaviirusega vajab haiglaravi 20 inimest

16. septembri hommikuse seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi 20 inimest, juhitaval hingamisel on kaks patsienti. Koju saadeti üks inimene ning kolm inimest viidi Ida-Viru keskhaiglast üle teise haiglasse. Uusi COVID-19 haigusjuhtumeid avati viis. 

Haiglates on lõpetatud 423 COVID-19 haigusjuhtumit 410 inimesega.

16. septembri seisuga on tervenenud 2318 inimest. Neist 1778 inimese ehk 76,7 protsendi haigusjuhtum on lõpetatud, 540 inimese puhul ehk 23,3 protsendi puhul on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on kokku tehtud üle 177 000 esmase testi, nendest 2756 ehk 1,55 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: