Õiguskantsler: koolide teaduspõhise aluseta kinnipanemine pole lubatud

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Ülle Madise ja Liisu Lass "Terevisiooni" stuudios. Autor/allikas: ERR

Koolide teaduspõhise aluseta kinnipanemine ja ka osaline kinnipanemine nagu mõni omavalitsus, sealhulgas Tallinn, on teinud, pole seaduslik ja õiguskantsleri ametkond uurib neid juhtumeid, rääkis õiguskantsler Ülle Madise ETV hommikuprogrammis "Terevisioon".

"Lasteaiad ja koolid on avalik teenus ja seal ilma seadusliku volituseta ei saa keelde kehtestada," ütles Madise saatejuht Liisu Lassi küsimustele vastates.

"Hetkel me koolide teemat uurime, lastel on õigus ja kohustus koolis käia. Ilma teaduspõhise aluseta koolide kinnipanemine pole lubatud, ka osaline kinnipanemine," selgitas õiguskantsler. "See haigus ei kaogi päriselt ära. Elu tuleb edasi elada, sest teist elu meil ei ole," lisas ta koroonaviirusele viidates.

Madise märkis, et hirm nakkuse ees on mõistetav, ka see, et piirangute kehtestamisel hakatakse üksteist üle trumpama, aga alati tuleb järgida seadust ja keelud peavad olema proportsioonis.

Ta tõi näiteks, et õiguskantslerile on tulnud ka kaebus õpetajate visiirikohustuse peale: "Kas see on teaduspõhine? Küsime teadlastelt ja eks me siis vastame."

Madise ütles, et juba pikka aega tuleb inimestelt pärast iga piirangu kehtestamist õiguskantsleri ametkonda hulk kaebusi ja samas ei tule enam ühtegi kirja, mis ütleks, et piiranguid peaks rohkem olema. "Keegi ei ole karmimaid piiranguid tahtnud," lisas ta. Kevadel see nii ei olnud.

Madise tõdes, et piirangute ja keeldudega tuleb hoida täpset balanssi, et ühiskonnas ei tekiks üldist protesti, pettumust piirangute osas, mis omakorda viiks viiruse kiirema levikuni.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: