X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Reitingud: Reformierakond tõusis taas populaarseimaks parteiks

Kolme valitsuspartei kogutoetus oli 45 ja kahel opositsiooniparteil 38 protsenti.
Kolme valitsuspartei kogutoetus oli 45 ja kahel opositsiooniparteil 38 protsenti. Autor/allikas: Riigikogu/Erik Peinar, Kollaaž: JJ Oidermaa

Kui augustis jäi Reformierakond Turu-uuringute küsitluses üle pika aja Keskerakonnale alla, siis septembris taastas suurim opositsioonipartei oma liidripositsiooni erakondade populaarsusedetabelis.

Kui homme toimuksid riigikogu valimised, annaks Reformierakonnale hääle 27 protsenti valijatest, selgus ERR-i tellitud Turu-uuringute AS-i üle-eestilisest küsitlusest. Augustis oli Reformierakonna toetusnumber 24 protsenti.

Keskerakonda toetas septembris 24 protsenti. Augustis oli peaministripartei toetus 26 protsenti.

Kolmandal kohal oli septembris EKRE 16 protsendi suuruse toetusega. EKRE kaotas kuu varasemaga võrreldes neli protsendipunkti toetust.

Viimastel kuudel on suutnud oma toetust tõsta Sotsiaaldemokraatlik Erakond, keda septembris toetas 11 protsenti.

Parlamendivälise Eesti 200 toetus püsis üheksal protsendil.

Parlamendiparteidest väiksem oli septembris Isamaa toetus - sarnaselt augustile toetas septembris Isamaad viis protsenti valijatest.

Eestimaa Roheliste toetus oli kolm protsenti.

Kolm protsenti toetust kogus septembris Eesti Tulevikuerakond, mis tekkis Vabaerakonna ja Elurikkuse Erakonna ühinemisel. Augustis oli Elurikkuse Erakonna toetus üks ja Vabaerakonnal alla ühe protsendi ehk kahe väikepartei ühinemine on tõstnud nende toetust veidi kõrgemale kui oli mõlemal eraldi kokku.

Kolme valitsuspartei kogutoetus oli 45 ja kahel opositsiooniparteil 38 protsenti. Parlamendivälised erakonnad kogusid 17 protsenti toetust.

Turu-uuringute AS küsitles 7.-17. septembrini 1010 inimest. 512 inimest küsitleti näost-näkku meetodil nende kodudes, 498 vastas veebipaneelis. Kodanikke oli küsitletute seas 854. Küsitluse maksimaalne viga oli ±3,10 protsenti.

Kell 11 kommenteerivad ERR.ee veebisaates värskeid küsitlustulemusi uuringu läbi viinud Turu-uuringute sotsioloog Tõnis Stamberg ning ERR-i ajakirjanikud Anvar Samost ja Urmet Kook.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: