Ööpäevaga lisandus 49 uut koroonapositiivset, kasvas haiglas viibijate arv ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1601365560000 | amCalendar}}
Nakkusohu eest hoiatav kiri Põhja-Eesti regionaalhaiglas
Nakkusohu eest hoiatav kiri Põhja-Eesti regionaalhaiglas Autor/allikas: Aivar Kullamaa/PERH

Möödunud ööpäeva jooksul testiti Eestis COVID-19 haigust põhjustava viiruse suhtes 2563 inimest, kellest positiivse proovi andis 49. Haiglas on teisipäeval 36 inimest, mis on kolme võrra rohkem kui päev varem.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 elaniku kohta on 44,77, selgub terviseameti andmetest.

Haiglaravil viibijatest üks inimene on juhitaval hingamisel.

Kõige enam positiivseid koroonateste – 30 – laekus Harjumaale. Ida-Virumaale lisandus 9 uut COVID-19 haigusega inimest, neli uut haigestunut lisandus Saaremaale, Pärnumaale ja Raplamaale lisandus kaks uut haigestunut, üks Lääne-Virumaale ja ühe haigestunu kohta puudub rahvastikuregistris märge.

Haigestunud maakonniti

Harjumaa 30 (neist 24 Tallinnas) uuest juhtumist kaheksal on tegemist varasemate nakatunute lähikontaktsetega. Ühel juhul toodi viirus sisse Valgevenest ning ülejäänud juhtumite asjaolud on veel täpsustamisel.

Põhja regionaalosakonna inspektorite jälgimisel on üle 2000 inimese, kellest 318 on haigestunud. Kokku saab selle regionaalosakonna tööpiirkonnas eristada seitset kollet, millest suurimad on Ida-Tallinna keskhaigla kolle (35 nakatunut, neist 22 töötajat, 11 patsienti ja kaks kohviku töötajat) ning Läänemere gümnaasiumi kolle, kus on haigestunud 33 inimest.

Päästeameti koldega on seotud seitse juhtumit, nakatumisega töökohal seitse ja pereringis kuus juhtumit. Haapsalu nostalgiapäevade koldes on kaheksa nakatunut. Teises töökoha koldes on hetkel üheksa haigestunut.

Ida-Virumaa uutest juhtumitest kolm on seotud nakatumisega pereringis, kahel juhul nakatuti haigestunud tuttavate tõttu ning kahe juhtumi puhul toimus nakatumine töökohal. Ülejäänud juhtumite asjaolud on täpsustamisel.

Lääne-Virumaa nakatumisjuhtumi asjaolud on veel selgitamisel. Kokku on ida regiooni tööpiirkonnas kaheksa aktiivset kollet, millest Kohtla-Järve töökoha koldega on seotud seitse, esimese Sillamäe töökoha koldega 13 ja teise Sillamäe töökoha koldega üheksa inimest. Tutvuskonna koldega on seotud 30, Tammiku põhikooli koldega 11 ning Kohtla-Järve sünnipäeva koldega viis inimest. Teise Ida-Virumaa pereliikmete ja tuttavate koldega on seotud seitse inimest. Kohtla-Järve kesklinna põhikooli koldega on seotud kuus haigestumist.

Ida regionaalosakonna jälgimisel on 982 inimest, kellest on haigestunud 190.

Lõuna regiooni tööpiirkonnas on teisipäeva hommiku seisuga üks kolle – Võru töökoha kolle, kus on 19 inimest. Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on koroonaviirusega seoses 442 inimest, kellest 52 on haigestunud.

Saaremaale lisandunud juhtumite puhul on üks juht sisse toodud Soomest, ühel juhul on tegemist varasema haigestunu lähikontaktsega, ühel juhul haigestus Ida-Tallinna keskhaiglas ravil viibiv inimene ning ühe juhtumi asjaolud on täpsustamisel. Terviseamet märgib ka, et 28. septemrbil Saaremaale lisandunud juhtu ei toodud sisse Soomest, vaid nakatunu oli eelnevalt viibinud samuti Ida-Tallinna keskhaiglas ravil. Pärnumaa juhtumite puhul toimus üks nakatumine läbi perekontakti ning teine läbi töökontakti (nakatunu ei ela Pärnumaal). Lääne regionaalosakonna jälgimisel on 177 inimest, kellest 22 on haigestunud.

Eestis on kokku tehtud ligi 211 000 esmast testi, nendest 3315 ehk 1,57 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: